Slovenský Microsoft oslavuje: 20 rokov SKvelých vecí

Slovenský Microsoft oslavuje: 20 rokov SKvelých vecí

 

Už je to dvadsať rokov čo je tu s nami slovenský Microsoft. Za ten čas sa mu podarilo na našom trhu úspešne vybudovať 1000 partnerstiev, priniesť nespočetné množstvo inovácií a etablovať sa ako významný partner vo vzdelaní.

Microsoft Slovensko za týchto 20 rokov stihlo nespočetne vecí, vďaka čomu sa radí do prvej desiatky najúspešnejších pobočiek v regióne EMEA. „Prostredníctvom cloudových riešení a moderných technológií sa snažíme transformovať biznis našich zákazníkov na vyššiu úroveň. Každé euro, ktoré Microsoft zarobí znamená, že naša partnerská sieť vyprodukuje ďalších 7 eur na doplnkových službách a software. V IT priemysle tak zamestnáva kopec ľudí, čo má tiež obrovský impakt na Slovensko,“ hovorí Markus Breyer, generálny riaditeľ Microsoft Slovensko.

Za toto obdobie sa podarilo malej firmy s 20 ľuďmi vyvinúť na najvyhľadávanejšieho zamestnávateľa s takmer 100 zamestnancami. Avšak z ľudí, ktorí stáli pri jeho zrode, zostal len jeden. „Za tých 20 rokov sa spoločnosť veľmi zmenila. Z malej, priam garážovej firmy sa premenila na modernú spoločnosť. Moderný prístup cítiť v každom jej rozhodnutí. Dnes už o moderných technológiách nielen hovoríme, ale nimi doslova žijeme,“ priznáva Štefan Drahovský, ktorý pracuje v Microsoft Slovensko od roku 1995.

Príchod Microsoftu na Slovensko výrazne napomohol tomu, že o tri roky sme sa dočkali aj lokalizovanej verzie Windows 98 v slovenčine. Tento rok predstavil a uviedol niekoľko noviniek (napríklad Windows 10, prvý notebook vlastnej značky alebo smartfóny s funkciou Continuum), ktoré posúvajú hranice možného na novú úroveň.

K prioritám slovenského Microsoftu patrí jednoznačne vzdelanie, čo zdôraznil aj samotný Bill Gates, ktorý v roku 2004 navštívil Slovensko, aby u nás odštartoval celosvetovú iniciatívu Partneri vo vzdelaní. Od roku 2003 u nás investoval viac ako milión eur.  „Našou snahou je, aby sa školy stávali modernejšími a učitelia a žiaci mali všetky dostupné moderné technológie, ktoré ich pripravia na život v 21. storočí,“ konštatuje Markus Breyer.

„Microsoft si kladie za cieľ umožniť každému človeku, každej organizácii na tejto planéte dosiahnuť viac. V Microsoft Slovensko robíme presne to isté,“ dodáva Breyer.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk