Šanca, že sa dočkáme nového dielu série Legacy of Kain, je 50:50

Šanca, že sa dočkáme nového dielu série Legacy of Kain, je 50:50

 

Vráti sa zo záhrobia sympatický upír bez krídel? Očakávania sú vysoké.

Je jednou z najtemnejších a zároveň najinteligentnejších akčných sérií všetkých čias. Upírska sága vyznačujúca sa premysleným gameplayom, temnou aurou požierajúcou všetko živé a atmosférou hustejšou než hmla nad škótskym močiarom. Tých päť hier, menovite Blood Omen: Legacy of Kain, Legacy of Kain: Soul Reaver, Soul Reaver 2, Blood Omen 2 a Legacy of Kain: Defiance, ktoré pred vyše 10 rokmi bavili hráčov, možno dostanú nového brata. A túto informáciu by sme rozhodne nemali ignorovať.

Crystal Dynamics, štúdio stojace za Legacy of Kain, síce v súčasnosti zbiera uznanie za Rise of the Tomb Raider, no zároveň sa nebráni ani návratu k svojim koreňom. Web finder.com.au vyspovedal dizajnéra Michaela Brinkera, ktorý sa totiž nechal počuť, že je 50% šanca, že v tejto generácii uvidíme nový diel Legacy of Kain. Samozrejme, je tu multiplayerový titul Nosgoth, ktorý vychádza z toho univerza, no celý čas hovoríme o singleplayerovej hre. Michael prizvukuje, že v štúdiu majú vývojárov, ktorí by naozaj chceli spraviť nejaký nový titul. Crystal Dynamics možno skutočne vyčlení určitú časť tímu, ktorý by začal pripravovať jej základy. Uvidíme časom.

Za zmienku stojí povedať, že k novému dielu už takmer došlo v roku 2012. Hra Legacy of Kain: Dead Sun už bola v pokročilom štádiu vývoja, no nakoniec nedosiahla na jeho pomyselný posledný schod a bola zrušená. Viac o projekte si môžete prečítať v článku Uniknuté video: Zrušený Legacy of Kain: Dead Sun vyzeral zaujímavo.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk