Výborné správy pre milovníkov kyberpunku: Skvelé novinky o legendárnej sérii System Shock

Výborné správy pre milovníkov kyberpunku: Skvelé novinky o legendárnej sérii System Shock

Kultový kyberpunkový horor prepracuje štúdio Night Dive pod dohľadom Robba Watersa, tvorcu BioShocku.

Vývojári, ktorí nám len prednedávnom priniesli System Shock: Enhanced Edition, pripravia rovno aj plnohodnotný remake. O jeho existencii sa verejnosť dozvedela z rozhovoru medzi Stephenom Kickom a webom Fast Company, pričom správa bola následne potvrdená aj cez Twitter spoločnosti. Oficiálne ohlásenie očakávame čoskoro.

Jedna z najlepších kyberpunkových hier všetkých čias, ktorá mimochodom dala impulz pre vznik klasík ako Deus Ex či BioShock, sa možno dokonca dočká aj tretieho dielu. O System Shock 3 sa v súčasnosti vedú konverzácie, tak je to stále zatiaľ všetko len v plienkach. Na poriadne informácie si este budeme musieť počkať. Stephen ale dodáva, že pre vývoj tretieho dielu by potrebovali podporu nejakého vydavateľa.

System Shock vyšiel už dávno v hernom praveku, konkrétne v roku 1994 na DOS a Mac DOS. Hráčov preniesol ďaleko do špinavej budúcnosti plnej robotov, kyborgov a všadeprítomnej a všetkoriadiacej umelej inteligencii zvanej SHODAN. Hráči hrali za bezmenného hackera z pohľadu prvej osoby a z tejto perspektívy bojovali s nepriateľmi a riešili rôznorodé puzzle. Prepracované RPG prvky dodávali akčnej hrateľnosti potrebnú hĺbku, hororová atmosféra dodávala silný pocit skľúčenosti a vynikajúci príbeh zase nervydrásajúce situácie. Rok 1994 zrodil legendu.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk