Skrytá funkcia: Windows 10 ladený do čierna

Skrytá funkcia: Windows 10 ladený do čierna

 

Vo Windows 10 je mnoho skrytých funkcií, o ktorých bežní požívatelia nevedia. Dnes si predstavíme jednu z nich - zmenu Windowsu do čierneho kabátu.

Táto funkcia bola obsiahnutá v skorých ranných verziách Windowsu desiatky, avšak do finálnej verzie sa nedostala. Microsoft ju úplne neodstránil a vďaka tomu vám dnes vieme priniesť návod ako si to vyskúšať. 

Zmeny sa budú robiť v registroch systému, takže je potrebné sa riadiť presne podľa tohto návodu. Iné zmeny môžu spôsobiť problémy s Windowsom.

  1. Na začiatok je potrebné dostať sa do programu Registry Editor. Vo Windows 10 ho zapneme pomocou otvorenia Štartu a nasledovným zadaním „regedit“. Následne treba potvrdiť okno ktoré vyskočí. 

  2. Pomocou postrannej navigácie je potrebné sa dostať do adresára: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize

Niektoré počítače priečinok „Personalize“ nemusia mať, preto je potrebné ho vytvoriť. Urobíme tak pomocou pravého kliku do navigácie položky „New“ a možnosť „Key“. Následne nový adresár pomenujeme „Personalize“. 

  1. Prejdeme do zložky „Personalize“ a pravým klikom vyvoláme okno, v ktorom vyberieme možnosť „New“ a následne „DWORD (32-bit) Value“.

  2. Nový DWORD-ový súbor pomenujeme „AppsUseLightTheme“.

  3. Klikneme na novo vytvorenú položku a klikneme pravým tlačidlom myši a zvolíme možnosť „Modify“. Pokiaľ je hodnota 0, všetko je v poriadku. Hodnota 0 by mala byť vo väčšine prípadov prednastavená. 

  4. Zopakujeme kroky 2 až 5, ale v zložke „HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Themes\Personalize“.

  5. Opustíme Editor registrov.

  6. Odhlásime sa kliknutím na používateľov obrázok v Štarte.

Po opätovnom prihlásení už využívate tmavú tému pre Windows 10. Pokiaľ sa vám táto téma nepáči, stačí zmeniť hodnotu v registroch z 0 na 1.

Tmavú tému je najlepšie spozorovať v „Nastaveniach“. Bohužiaľ, programy ako Mail alebo Prehliadač súborov sa neadaptujú na faebnú schému tejto témy.

Zdroj: redmondpie.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk