ROG Extreme Gaming III – zápas v CS:GO na vetrnej Sněžke

ROG Extreme Gaming III – zápas v CS:GO na vetrnej Sněžke

 

Na samom vrchole Sněžky a popri vetre, ktorý miestami dosahoval až k 50 km/h sa konal už tretí turnaj zo série ASUS ROG Extreme Gaming, v populárnej PC hre Counter-Strike: Global Offensive. Tímy si medzi sebou rozdelili celkovo 50-tisíc korún.

Dva predné česko-slovenské tímy eSuba a Fraternitas sa 31. októbra stretli na vrchole Sněžky vo výške 1602 metrov nad morom v hre CS:GO. Avšak súperili nielen medzi sebou, ale aj s nevyspytateľným horským počasím, ktoré dôkladne preverilo ich hráčske umenie v extrémnych podmienkach. Víťazom prestížneho duelu sa po dvoch hodinách stal tím eSuba, ktorý porazil sokov z Fraternitas 2:0 na zápasy a získal tak prize money vo výške 35-tisíc korún. Porazený tím Fraternitas odišiel so štartovným v hodnote 15-tisíc korún.

Priamy prenos na Twitch.TV si posledný októbrový deň nenechalo ujsť celkovo 17 640 fanúšikov. Po pontóne na Vltave a bratislavskom moste "UFO" bol vrchol Sněžky doposiaľ tým najextrémnejším miestom, kde sa turnaj odohral. Povetrnostné podmienky preverili nielen mentálnu ale aj fyzickú odolnosť tímov, ktoré museli na vrchol Sněžky vyšliapať po vlastných.

Po hlavnom súboji prebehla atraktívna exhibícia medzi VIP tímami MenTa a Johnyho Machettu, v ktorej zvíťazil druhý menovaný tím.

O organizáciu, vybavenie hráčov a občerstvenie sa postarala spoločnosť ASUS. Hralo sa na herných desktopoch ASUS ROG G30, monitoroch ASUS ROG VG248 s obnovovacou frekvenciou 144Hz a k dispozícii bolo taktiež herné príslušenstvo od ASUSu.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk