UPDATE: Hideo Kodžima zakladá štúdio Kojima Productions. Jeho prvotinou bude exkluzivita pre PlayStation 4!

UPDATE: Hideo Kodžima zakladá štúdio Kojima Productions. Jeho prvotinou bude exkluzivita pre PlayStation 4!

Otec série Metal Gear dáva 15. decembra 2015 definitívnu bodku za svojou 20-ročnou kariérou v Konami.

UPDATE

Kojima Productions je nezávislé štúdio, ktoré uzavrelo partnerstvo so Sony pre ich prvú, zatiaľ nepomenovanú hru. Na internete sa objavilo už aj oficiálne logo spoločnosti, ktoré je na míle vzdialené uhladeným a neutrálnym značkám. Z tohto dýcha temnota a mazivým olejom ušpinený industrializmus.

Logo Kojima Productions


Pôvodná správa

Niečo končí, niečo začína. Každý východ je zároveň vchodom do niečoho nového. Aj takýmito otrepanými frázami možno definovať momentálnu situáciu Hidea Kodžimu, jedného z najpopulárnejších herných dizajnérov, ktorý zažíval posledné mesiace najzložitejšie obdobie svojej kariéry. Nebudeme opakovať všetko to, čo za tým stálo, ani sa už nebudeme zaoberať trápnym vyjadrením Konami, že Hidea poslali len na dovolenku. Omyl. Kodžima už nemá s Konami spoločné nič a v súčasnosti začína písať svoju novú etapu, svoju novú históriu.

Hideo zakladá s ďalšími bývalými tvorcami z Konami svoje vlastné štúdio, kde budú vyvíjať a produkovať hry hlavne pre konzoly Sony PlayStation. O jeho názve či prvej hre vôbec, prirodzene, ešte nič nevieme, keďže je táto informácia stále veľmi čerstvá, no ako poznáme známeho tvorcu, možno nám už teraz pripravuje nejaké svoje obľúbené hinty a skryté odkazy.

Túto správu priniesol japonský web Nikkei, ktorý tvrdí, že nová spoločnosť práve rokuje so Sony, aby ich prvá hra vyšla práve na PlayStation. Želáme Hideovi Kodžimovi veľa šťastia a nových pracovných úspechov!

Zdroj: Kotaku, Gematsu, Wiki, Nikkei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk