Pirátom je koniec! Ochrana Denuvo bude do dvoch rokov nezlomiteľná

Pirátom je koniec! Ochrana Denuvo bude do dvoch rokov nezlomiteľná

 

I tí najväčší crackeri mali v poslednom roku veľké problémy s prekonávaním niektorých titulov. Kvalita protipirátskej ochrany totiž stále rastie. FIFA 16 dokonca stále nebola cracknutá aj napriek tomu, že vyšla v septembri minulého roku. Experti na crackovanie sú skeptickí.

Množstvo hier v minulosti bolo hráčom prinesených ešte pred ich vydaním. Tieto časy sa ale skončili. Hráči musia stále dlhšie čakať, kým sa crackerom podarí zlomiť ochranu novo vydaných titulov. Dĺžka čakania sa natiahla na tak dlho, že sa z toho pre hráčov warez stáva problém. Ak sú totiž nútení čakať príliš dlho, stratia o ňu záujem, prípadne upriamia svoju pozornosť na novšie tituly, ako napríklad pri každoročne vychádzajúcej FIFA.

Rakúska spoločnosť Denuvo Software Solutions stojí za vývojom nástroja, ktorý sa javí ako najúčinnejšia protipirátska ochrana vôbec. Prelomiť (alebo skôr obísť) ju sa zatiaľ podarilo iba jedinej skupine, ktorá si hovorí 3DM. 

Stalo sa tak pri titule Dragon Age: Inquisitiono, ktorého cracknutie aj tak trvalo až mesiac. Táto ochrana je použivá aj pri už spomínanom FIFA 16 a Lords of the Fallen. Denuvo Software Solutions ale svoj nástroj neustále vyvíjajú a vylepšujú, čím crackerom prácu sťažujú.

Samotní 3DM priznali, že crackovanie je neustále zložitejšie. Horúca novinka Just Cause 3, ktorá je tiaž pod ochranou zatiaľ neprelomenej verzie ochrany Denuvo, je pre crackerskú skupinu tak náročná, že jeden z ich expertov dokonca zvažoval skončenie s crackovaním nadobro.

Zakladateľka skupiny vystupujúca pod pseudonymom Bird Sister alebo Phoenix sa k tejto zapeklitej situácii vyjadrila takto: "Veľa ľudí sa v poslednom čase pýtalo na crack pre Just Cause 3, tak tu máte odpoveď: Posledná fáza je príliš zložitá a Jun to takmer vzdal. Minulú stredu som ho ale presvedčila, aby pokračoval. Stále verím, že táto hra bude prelomená. Ale s ohľadom na posledné pokroky vo vývojí šifrovacích technológií sa obávam, že o dva roky už na svete nebudú hry zadarmo..."

Ak najúspešnejšia crackerská skupina takto priznáva problémy a možnú porážku, treba to brať vážne. Denuvo môže byť smrťou pre warez. Otázkou zostáva, či to naozaj zdvihne predaje alebo proste odradí hráčov.

Zdroj: torrentfreak.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk