Novinky, ktoré nepotešia. Budú nové procesory bežať iba pod Windows 10?

Novinky, ktoré nepotešia. Budú nové procesory bežať iba pod Windows 10?

Windows 10 má už pár mesiacov od svojho vydania. Používatelia operačných systémov spoločnosti Microsoft sa zjednodušene delia na dva veľké tábory - jeden si systém pochvaľuje, druhý radšej ostáva pri overenom Windows 7, resp. osmičke. Zdá sa ale, že v budúcnosti si nároční hráči nebudú môcť vyberať.

Microsoft sa chváli, ako dobre zvláda Windows 10 prácu s radom proceserov Skylake. Podľa slov spoločnosti dosahujú PC s Windows 10 niekoľkonásobne lepší grafický výkon ako aj výdrž batérie. Windows 7 ale na tom nie je až tak dobre. Momentálne nároky staršieho OS totiž spôsobujú, že W7 pri spolupráci s modernými CPU zaostáva. Komunikácia medzi OS a hardvérom, čiže rôzne ovládače zariadení a firmware, musia byť emulované, čo je pre mnohých výrobcov zbytočná komplikácia. Preto sa dá očakávať, že postupom času budú služby na tomto staršom systéme upadať. V súčastnosti to ale nie je až také zlé a Windows 7 bude podporovaný do 14. januára 2020 a Windows 8 do 10. januára 2023.

Horšie ale vyzerá budúcnosť v rámci novo vyvíjaných CPU. Príchod novej generácie silikónových procesorov ako Kirby Lake, Qualcomm 8996 a AMD Bristol Ridge môže znamenať ďalšie zbrzdenie pre používateľov so staršími systémami. Microsoft totiž tvrdí, že tieto zariadenia budú podporované iba na Windows 10. Neskôr sa objavili slová, ktoré vetu rozšírili o niečo v zmysle toho, že v čase vydania budú podporované iba na Windows 10. Zdá sa ale, že Microsoft poriadne tlačí na to, aby všetci používatelia prešli na najmodernejší OS, ktorý firma ponúka. Tomu pomáha aj fakt, že viacero očakávaných hier v minulom roku pri oznámení ohlásilo napríklad exkluzivitu iba pre Xbox One a Windows 10, alebo iba Windows 10 a podobne.

Zdroj: pcgamer.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk