Ant Simulator nebude: Tvorcovia minuli vyzbierané peniaze z Kickstarteru na chľast a striptérky

Ant Simulator nebude: Tvorcovia minuli vyzbierané peniaze z Kickstarteru na chľast a striptérky

 

Nuž, keď vytvárate hru s mravcom v hlavnej úlohe, už aj tak nejako automaticky musíte počítať s tým, že problémy si vás proste nájdu.

Elán nemal pravdu. Len preto, že je to kamarát, ti ešte prihrávku nemusí vrátiť. To skôr niečo iné. Svoje o tom vie mladý vývojár Eric Tereshinski, ktorý následkom dosť neočakávaných udalostí odstupuje od Kickstarterom zafinancovaného projektu Ant Simulator, aby si tak zachránil kožu a aspoň trocha dôstojnosti. Pred pár dňami vydal Eric video vysvetľujúce, že väčšinu peňazí určených na vývoj hry minuli jeho obchodní partneri, ktorí boli zároveň jeho kamarátmi už celú dekádu, na chľast, jedlo a návštevy striptérskych klubov.

Jeho tzv. kamaráti sa mu následne začali vyhrážať, že ak hru vydá bez nich, podajú na neho žalobu. Tereshinski sa tak po zvážení všetkých právnych záležitostí rozhodol hru zrušiť, čím ostal úplne krytý, a zároveň tak musel z jeho kanálu vymazať všetky videá týkajúce sa vývoja inkriminovaného titulu. Dotknutý vývojár sa v súčasnosti snaží kontaktovať všetkých backerov emailom ponúkajúcim refund. Len kamarát ti vyhrážku vráti, vyhrážku vráti...

Aj keď tento prípad môžeme z nášho hľadiska považovať za až absurdne vtipný, z hľadiska prispievateľov ide o vážny podvod, o vážne porušenie podmienok zbierky a to by nemalo ostať nepotrestané. Kickstarter je skvelá služba, ktorá pomohla už mnohým hrám k tomu, aby mohli žiť, no zároveň sa je ale treba mať vždy na pozore, pretože nikdy neviete, komu vaše peniaze v skutočnosti dávate, obzvlášť ak ide o takéto experimentálne projekty. Je ale škoda, že Ant Simulator takto skončil, pretože oproti takému Goat Simulator poňal celý námet pomerne realisticky.

Zdroj: Develop Online, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk