Quantum Break dostupný len na Windows Store: Prečo nie aj na Steame?

Quantum Break dostupný len na Windows Store: Prečo nie aj na Steame?

Jedna z najočakávanejších hier tohto roku nebude dostupná na najpopulárnejšej službe Steam.

"Quantum Break na Windows 10 bude čistá exkluzivita Windows Store," jednoznačne povedal Aaron Greenberg z Microsoftu. Tiež spomenul, že Xbox úspechy budú prepojené medzi Windows 10 a Xbox One, čiže hra bude zdieľať uložené súbory naprieč platformám.

Celkovo to dáva zmysel, že Microsoft nechce poskytovať hru prostredníctvom konkurenčnej služby. Aj keď tento krok je zaujímavý hlavne preto, že vlani mal Microsoft iné zámery. Ako vtedy uviedol Kevin Unangst: „Nemáme úmysel konkurovať Steamu. Keby nič iné, tak chceme, aby bol úspešnejší, lebo urobil veľa skvelých vecí pre PC hráčov. A aj to, že sa im (Valve) podarilo všetko zlúčiť do jedného obchodu.“ Následne pokračoval, že chce Steam aj podporiť a priviesť ďalšie exkluzivity či štúdia s novými hrami.

 

Avšak ako sa blíži dátum vydania, tak Microsoft mení aj svoje plány. Vtedy bolo inak a teraz už Quantum Break nevyjde na Steame, ale iba prostredníctvom Windows Store. Plány sa zmenili a zdá sa, že predsa len chcú konkurovať Steamu. Prednedávnom to len potvrdili niektoré prejavy, ktoré hovorili o tom, že Microsoft chce ešte veľa ďalších titulov priniesť z konzole na počítač a pokúsiť sa o tradičnú konkurenciu, akou je napríklad Origin. Uplay je so Steamom v niektorých prípadoch prepojený.

Uvidíme, či sa do hry o zákazníkov podarí dostať aj službe Windows Store, ktorá práve láka titulom Quantum Break.

Zdroj: Pcgamer, Microsoft, 3Dnews

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk