Intel a Lady Gaga sa postarali o jedinečný hudobný zážitok na 58. ročníku udeľovaní cien Grammy

Intel a Lady Gaga sa postarali o jedinečný hudobný zážitok na 58. ročníku udeľovaní cien Grammy

Spojením unikátneho majstrovstva speváčky Lady Gaga a inovatívnych technológií z dielne Intel, mohol svet uvidieť rozmanitú a rôznorodú podobu vzdania pocty tejto hudobnej legende.

Diváci a fanúšikovia po celom svete mali možnosť uvidieť ako technológie Intel oživili počas udeľovania cien Grammy pohľad Lady Gaga na naozaj hodnotnú a nezabudnuteľnú oslavu života a kariéry jednej legendy. Pomocou strhujúcich vizuálnych efektov a interaktívneho obsahu, ktoré v reálnom čase reagovali na každý pohyb a povel Lady Gaga, sa podarilo kombinovanému tímu tvorcov umožniť speváčke vyjadriť sa počas živého vystúpenia v úplne novom rozmere.

Medzi inovatívnymi technológiami, jedinečne vytvorenými pre toto vystúpenie a namierenými na fanúšikov, boli:

Digital Skin (Digitálna koža) – Technológia digitálna koža alebo tvár zvieraťa bola vyvinutá pre Lady Gaga na to, aby mohla počas jedného vystúpenia, v reálnom čase využiť väčší počet ikonických vzhľadov so strhujúcim efektom. Pri vývoji tejto časti predstavenia sa použili najvýkonnejšie procesory Intel, ktoré zabezpečili presné stopovanie pohybov speváčkinej tváre a okamžité aplikovanie digitálneho mejkapu pomocou projektora.

Interactive Video (Interaktívne video) – Lady Gaga mala možnosť ovládať ako bude vyzerať na nádhernej veľkej LED stene. Prsteňom s integrovaným modulom Intel Curie vytvárala efekty v reálnom čase pri každom pohybe a otočení zápästia a rúk, pričom mediálne servery postavené na procesore Intel Xeon generovali živý obsah.

Robotics (Robotika) – Nádherný ružovo-zlatý klavír Lady Gaga ožil vlastným životom, keď robotické ramená poháňané procesormi Intel Atom synchronizovane tancovali, čo dodalo nečakané pohybové efekty inak tradične statickému a nepohyblivému nástroju.

Interactive Holograms (Interaktívne hologramy) – Použitím inovatívnej kombinácie prsteňa s technológiou Intel Curie a materiálov pre holografické displeje mohla Lady Gaga vytvárať svoje vlastné trojrozmerné hologramy.

Zdroj: Intel, vimeo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk