Sony si chce patentovať hernú rukavicu pre VR

Sony si chce patentovať hernú rukavicu pre VR

 

Za posledné obdobie sa roztrhlo vrece informácií s touto tematikou a zatiaľ čo Oculus pracuje na ovládači na VR, tak Sony chce jednoznačne hernú rukavicu.

Virtuálna realita začína byť číslom jedna pre vývoj, na ktorom chce alebo začalo pracovať množstvo spoločností. Medzi tie, ktoré už začali na niečom pracovať patrí firma Oculus, ktorá plánuje ovládač na VR. Ďalší kto začal navrhovať svoju cestu ovládania virtuálnej reality je Sony. Tento tokijský výrobca elektroniky chce vo VR presadiť svoju hernú rukavicu s názvom Power Glove.

 

Ku všetkému boli doložené aj patentové listy, z ktorých vieme vyčítať, že by sa rukavica nemala ovládať pomocou tlačidiel ani ničoho podobného. Mala by sa ovládať množstvom senzorov, ktoré by podľa vašich pohybov, gest, tlakov či stisku ruky dokázali identifikovať čo chcete urobiť alebo akú zbraň vám má „dať“ do rúk.

 

Avšak celý návrh rukavice je zatiaľ len návrhom na papieri, a tak je stále otázne, ako presne bude vyzerať. Na internete sa síce šíria rôzne zaujímavé návrhy, ale posledné slovo aj tak bude mať práve Sony. Dosť sa tiež hovorí o tom, že by sa mala dokonca podobať headsetu Playstation VR.

 

Jedna z mála vecí, ktoré spoločnosť Sony prezradila je, že by chcela rukavicu využiť pre pripravované multiplayerové hry, ale aj neherné projekty. Dokonca by rukavice nemali byť konečným návrhom. Hovorí sa aj o ďalších veciach, ktoré človek každodenne využíva (bundy, nohavice, topánky atď.).

Je vidieť, že Sony má s virtuálnou realitou množstvo plánov.

Zdroj: Sony, Neogaf, Allthatsepic

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk