Dočkáme sa filmového spracovania hier Half-Life a Portal?

Dočkáme sa filmového spracovania hier Half-Life a Portal?

 

Po rozhovore s týmto úspešným hollywoodskym režisérom svitla nádej pre fanúšikov hier Portal a predovšetkým Half-Life na ich filmové spracovanie. Ožije Gordon Freeman aj na filmovom plátne?

V rozhovore o nedávno vydanom filme Ulica Cloverfield 10, pri ktorého produkcii stál J.J.Abrams, nám tento slávny režisér prezradil zopár aktuálnych informácií o svojom projekte so spoločnosťou Valve.

Na otázku či sa dočkáme filmov založených na Valve hrách, odpovedal režisér takto: „Ešte nie, ale sú vo vývoji.“ Potom spomenul, že už majú aj scenáristov, ktorí pracujú na obidvoch príbehoch. Avšak ako potvrdil, tak zatiaľ to pre fanúšikov nie sú nejak vzrušujúce novinky.

Prvé informácie o filmovom spracovaní určitých hier od Valve prišlo na DICE konferencii v roku 2013. V tej dobe J.J.Abrams a Gabe Newell vyjadrili podporu, aby ich partner vytvoril hry a zároveň filmy. Pričom najpozoruhodnejšie filmy založené na hre by boli určite Portal a Half-Life.

Od tej doby sa už nič nové o tomto projekte neobjavilo až do tohto rozhovoru. Taktiež je však zaujímavé, že Dan Trachtenberg, režisér filmu Ulica Cloverfield 10, upozornil fanúšikov, že jeho fanúšikovský film Portal - No Escape nemá žiadne spojitosti s pripravovaným Abramsovým projektom Portal.

 

Uvidíme teda či ožije legendárny Gordon Freeman alebo svet portálov.

Zdroj: IGN, Windowssearch, Gematsu, Hdwallpapersfit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk