Povedalo Sony cross-play hraniu medzi PS4 a XONE svoje "áno"?

Povedalo Sony cross-play hraniu medzi PS4 a XONE svoje "áno"?

 

Alebo si na to, či skutočne zaznie Mendelssohnov Svadobný pochod, budeme musieť trocha počkať?

Nebudeme asi ďaleko od pravdy, keď povieme, že pred pár dňami ohlásená otvorená podpora Microsoftu hrania medzi Xbox One a PC, plus inými konzolami, vyvolala veľkú dávku vzrušenia. Tými konzolami bolo samozrejme myslené predovšetkým PlayStation 4. Dnes tu už máme vyjadrenie samotnej Sony, ktorá sa podobnému experimentu podľa všetkého rozhodne nebráni.

PlayStation podporuje cross-play medzi PC už v niekoľkých hrách. Začalo to s Final Fantasy 11 na PS2 v roku 2002.

Sony

Takto neurčito sa najprv spoločnosť vyjadrila webu Gamespot, no už ďalšia veta v ich stanovisku dala jasný signál, že so Sony môžeme počítať. Ak teda Sony povie oficiálne "áno", začne nový vek, hádky medzi dvoma tábormi konzol tak totiž dostanú úplne nový rozmer. "Bojovať" sa už, zdá sa, nebude len na herných fórach, ale predovšetkým v hrách. Nahradia pýchou nasiaknuté slová úderné skutky?

Boli by sme radi, ak by sme sa mohli porozprávať s prípadnými vydavateľmi alebo vývojármi, ktorí sú naklonení hraniu medzi platformami.

Sony

Podrobnosti o zavedení podpory hrania medzi platformami v hrách využívajúcich Xbox Live si môžete prečítať v našom článku Microsoft ohlasuje oficiálnu podporu cross-play medzi Xbox One, PC a inými konzolami.

Zdroj: Frag Hero, Gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk