Zonerama ponúka používateľom končiacej Picasy záchranu ich webových albumov

Zonerama ponúka používateľom končiacej Picasy záchranu ich webových albumov

 

Svetová online galéria Zonerama od českých tvorcov programu Zoner Photo Studio umožňuje v novej aktualizácii import fotografií zo zanikajúcich webových albumov Picasa.

Vo februári Google oznámil, že jeho webová galéria Picasa končí, nahradí ju Google Photos a už nebude podporovaný prístup k editačným funkciám galérie.

Podľa nárastu počtu otázok k našej galérii Zonerama bolo zjavné, že systém triedenia fotografií v Google Photos mnohým užívateľom nevyhovuje a radi by skúsili práve Zoneramu. Zároveň ale požadujú jednoduchý spôsob presunu svojich fotografií.

vysvetľuje produktový manažér Jan Kupčík, ako vznikla myšlienka importu.

Import fotografií je jednoduchý

Po kliknutí na tlačidlo Odovzdať fotky pribudla v ponuke možnosť Importovať z Webových albumov Picasa. Zvolenie tejto možnosti vyvolá prihlasovacie okno k účtu Google. Stačí sa prihlásiť k požadovanému účtu a import spustiť.

Import prebieha automaticky na pozadí, nie je teda nutné mať otvorené okno s importom alebo pustený počítač - o výsledku dostane používateľ e-mail, preto je vhodný aj pre používateľov s tisíckami fotografiami.

Všetky albumy sa importujú do skrytej zložky s názvom Picasa. V prípade importu z viacerých Google účtov sa potom ďalšie zložky pomenujú rozdielne. Ďalšie triedenie albumov je už na každom používateľovi. Môžete zložku Picasa premenovať, zverejniť alebo si vytvoriť ďalšie zložky a albumy medzi nimi presúvať. To je vďaka zjednodušenému ovládaniu editácie albumov, ktoré bolo súčasťou nedávnej aktualizácie, tiež ľahké. Ešte jednoduchšie je správa albumov cez Zoner Photo Studio.

Import zahŕňa aj obsah Google Photos, ale z technických dôvodov je vylúčený album Automatická Záloha (záloha mobilných fotografií). Vzhľadom na obmedzenia zo strany Google sa fotografie väčšie ako 1600 px na dlhšej strane importujú práve v tejto veľkosti - to je však dostatočné rozlíšenie pre prezentáciu fotografií v online galérii.

Online galéria Zonerama je zadarmo, je neobmedzená a neznižuje kvalitu nahraných fotografií. Nahrávať fotografie do galérie môžete priamo cez web alebo z programu Zoner Photo Studio, s ktorým sa so Zoneramou ľahko prepojíte.

Zdroj: Zoner

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk