Obrovská rarita: Na svetlo sveta sa po 18 rokoch dostáva tento poklad

Obrovská rarita: Na svetlo sveta sa po 18 rokoch dostáva tento poklad

 

Týmto pokladom máme na mysli video, natočené pri príležitosti vydania legendárnej hry Tomb Raider 3 z roku 1998. A ako sa presvedčíte sami, ide o skutočnú exkluzivitu. 

Krátky hraný film s názvom Tomb Raider: The Trilogy, ktorý vznikol v roku 1998, slúžil ako promo video pre práve vydanú hru Tomb Raider 3. To, že Lara Croft bola v tej dobe neuveriteľne úspešnou, snáď ani nemusíme pripomínať. Celá ceremónia, spojená s vydaním tretieho dielu hernej série Tomb Raider, sa odohrala v londýnskom Natural History múzeu, v ktorom sa po prvý a zároveň poslednýkrát premietalo toto video. Áno, presne tak, toto video sa jeden jedinýkrát premietalo práve tam a dodnes ho videli iba návštevníci tejto akcie. 

Niekoľko nadšencov tejto hry sa snažilo dlhé roky toto video vypátrať, no neúspešne. Video nakoniec našiel producent Janey de Nordwall, ktorý originálnu kazetu posunul spoločnosti Square Enix. Spoločnosť sa rozhodla toto video uverejniť a to práve pri príležitosti 20. výročia tejto legendárnej hernej série. Video má 8 minút, počas ktorých na vás budú dýchať 90. roky z každej scény. Veď pozerajte.

Zdroj: vg247.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk