Vývojárom z Bohemia Interactive opäť hrozí až 20 rokov za mrežami

Vývojárom z Bohemia Interactive opäť hrozí až 20 rokov za mrežami

 

Ako keby momentálne Gréci nemali dôležitejšie veci na práci.

Grécko opäť vyťahuje niekoľko rokov starý súdny spor s dvoma vývojármi zo štúdia Bohema Interactive, ktorí boli svojho času prichytení ako fotografujú tajné vojenské objekty štátu. Ivan Buchta a Martin Pezlar boli v roku 2012 zatknutí a uvrhnutí do väzenia na niekoľko mesiacov, z ktorého sa dostali (a následne aj domov do Českej republiky) až na popud vtedajšieho prezidenta Václava Klausa a bývalého premiéra Petra Nečasa.

Dnes prišlo poriadne vytriezvenie všetkých zúčasnených i verejnosti, pretože grécka vláda stále trvá na svojich obvineniach zo špionáže. Denník Mladá Fronta Dnes priniesol informáciu, že grécky súd zaslal Mestskému súdu v Brne spis, v ktorom sú uvedené okolnosti prípadu a postup v súdnom pojednávaní. Samotní vývojári obvinenia zo špionáže kategoricky odmietajú a tvrdia, že kratučký záber základne sa im dostal do objektívu náhodou, pričom ani nevedeli, o akú budovu konkrétne ide. Ivan Buchta a Martin Pezlar totiž natáčali krajinu, podľa ktorej grafici vymodelovali ostrov pre ich hru Arma 3.

Podľa informácií webu echo24.cz ale grécka strana oboch obviňuje, že tí dokonca do do vojenského komplexu vošli, a to aj napriek varovným tabuliam. Tento poľutovaniahodný prípad budeme samozrejme sledovať aj naďalej.

Zdroj: Echo24, iDnes

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk