Kojima nepoužije vo svojej novej hre FOX engine

Kojima nepoužije vo svojej novej hre FOX engine

 

Hideo Kojima je vo svete hier jednoducho ikona. O jeho prieťahoch a následnom ukončení dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou Konami ste už určite počuli. Rovnako sa vám do uší pravdepodobne dostala aj správa o tom, že Kojima si založil vlastné štúdio, kde plánuje realizovať svoje ďalšie projekty.

Jeho novozaložené štúdio Kojima Productions (so SONY už nemá nič spoločné) sa tak pomaly, ale isto púšťa do prvého projektu. Sám Kojima pritom navštevuje známe svetové štúdia, kde naberá inšpiráciu a ďalšie skúsenosti.

Každý dobre vieme, že jeden z hlavných prvkov hry je logicky jej engine. Mnohí hráči tak možno predpokladali, že voľba padne práve na FOX engine, keďže ešte v dobe, keď Kojima pracoval v Konami, sa podieľal na jeho vývoji.

Dnes už vieme, že táto technológia nebude poháňať jeho nový projekt. Rovnako sa dozvedáme, že v pláne nie je ani vývoj novej technológie. Na rade je tak použitie už niektorého zaužívaného enginu. To, aký Kojima Productions nakoniec zvolia, však nevieme.

Potešujúci je ale fakt, že novej Kojimovej hry by sme sa mohli dočkať podstatne skôr, keďže sa nebudú musieť sústrediť na vývoj vlastného enginu. Pripravovaný titul bude vydaný na PlayStation 4 a PC platformu. Osobný predpoklad je, že vydania by sme sa mohli dočkať do 3-4 rokov.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk