ROG Extreme Gaming vo Vysokých Tatrách: najvyššie položená LAN party v LoL

ROG Extreme Gaming vo Vysokých Tatrách: najvyššie položená LAN party v LoL

 

Ďalší turnaj ASUS ROG Extreme Gaming nebol len extrémny ako zvyčajne, ale tiež rekordný.

Odohral sa totiž 29. 5. vo výške 2634 metrov nad morom na samom vrchole Lomnického štítu vo Vysokých Tatrách. Na vrcholkoch stále zostávali snehové ostrovčeky, takže bolo jasné, že LAN súboje v hre League of Legends hráčov tímov eSuba a eXtatus naozaj preveria. Nakoniec sa radovala eSuba, keď zvíťazila jasne 2: 0 na zápasy a odniesla si po práve prize money 35 000 Kč.

Dva aktuálne najlepšie česko-slovenské päťčlenné tímy vyrazili spoločne na vrchol lanovkou s čiapkami a v zimných bundách dobre poučení z nedávnej akcie na veternej Sněžke. V Tatrách ich čakali podobne nehostinné vonkajšie podmienky a tiež 10 našľapaných herných notebookov ASUS G752. Spomenúť treba aj technické zázemie organizačne náročnej akcie - o hladký bezdrôtový prenos dát (teda prenos videa, spojenie s hernými servermi a zároveň internetový prístup pre VIP hostí) v extrémnych podmienkach sa postaralo jediné zariadenie - trojpásmový gigabitový router ASUS RT-AC5300. Streaming videa zaistil herný desktop ROG G20CB.

Najvyššiu LAN akciu na svete v populárnej MOBA hre League of Legends jasne ovládol tím eSuba, ktorý slávil víťazstvo 2: 0 na zápasy a s ním aj peňažnú prémiu 35 000 Kč. Porazený eXtatus si odniesol pekných 15 000 Kč. Ich trojhodinový duel sledovalo naživo na streame cez Twitch celkom 32 520 divákov.

Nižšie si môžete pozrieť zostrih aj celý záznam z akcie:

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk