Lenovo Tech World je späť a prináša horúce technologické novinky!

Lenovo Tech World je späť a prináša horúce technologické novinky!

Lenovo zažíva v posledných rokoch obrovský rozmach. Exceluje nielen vo sfére prenosných počítačov, ale razí si svoju cestu aj smartfónmi, tabletmi a konvertabilnými mobilnými zariadeniami.

Svoje tohtoročné novinky sa nám rozhodlo predstaviť vo veľkom štýle produktovou prezentáciu priamo v slnečnom San Franciscu na konferencii Lenovo Tech Word 2016.

Po úvodnom príhovore CEO Lenova Yuanqing Yang a SVP & CTO Dr. Petra Hortensiusa, ukazujúceho odolnosť zaraidení značky Lenovo nadviazala aj YouTuberka Meghan McCarthy, ktorej sa do rúk dostali hneď dva prototypy pripravovaných prenosných zariadení s ohybným telom od Lenova.

Ku slovu dostáva CEO Intelu Brian Krzanich, ktorý sa od inovácií v posledných rokoch dostáva ku virtuálnej realite. Novinky sa dotknú športových zápasov. Brian prezentuje technológiu Intel Replay, ktorá bude vedieť trojdimenzionálne prehrávať záznam zo zápasu z takmer ľubovoľnej perspektívy.

Míľovými krokmi sa posúvajú aj Cloudové služby. Brian prezentuje virtuálny cyklus rastu, teda zvyšovania výkonu v závislosti na pamäti, konektivite, FPGA čipoch, novších procesoroch, či samotných zariadeniach.

Ako už bolo naznačené na začiatku. Lenovo pracuje na expanzii svojich služieb do Cloudu a lepšieho prepojenia zariadení s Cloudom. Cloud by mal umožniť zlepšenie spracovania prirodzeného jazyka, či schopnosti zariadení učiť sa.

Pokročiť by vďaka Cloudu mali aj inteligentné domácnosti, zábavné systémy, či samotná efektivita práce. Hlavnú úlohu by mal zohrať pri prenosných zariadeniach, na ktoré sa v rámci scenára „on the go“ bude zameriavať najviac.

Na scéne sa nám objavuje prvé ohlásené zariadenie dnešného večera. Tabletofón Phab 2 Pro sa v spolupráci s Google stáva prvým mobilným zariadením podporujúcim „Tango“, ktoré má umožniť zariadeniu sledovať, kde sa presne nachádza vo virtuálnom priestore. Vďaka trojici kamier na zadnej strane vie nielen rozpoznávať projekty v priestore, ale dokáže aj zistiť ich vzdialenosť.

Okrem rozšírenej reality nám Phab 2 Pro ponúkne celokovové telo, veľký IPS 6,4 palcový QHD displej s hustotou picelov 454ppi. Najväčšou zaujímavosťou je až štvorica kamier. Na prednej strane „len“ jedna s rozlíšením 8MPx, na zadnej strane sa nachádzajú až tri, pričom jedna má rozlíšenie 16MPx a poslúži aj na bežné využítie, zo zvyšných dvoch sa jedna stará o meranie hĺbky/vzdialenosti a druhá o snímanie pohybu.

Okrem pekných fotografií a rozšírenej reality Phab 2 Pro poskytne aj skvelý zvuk. Okrem Dolby Atmos sa tento tabletofón stáva prvý svojho druhu, ktorý dokáže zaznamenávať zvuk na 5 kanáloch vo formáte Dolby 5.1. Lenovo nesklamalo ani pri batérii, ktorá poskytuje uctyhodných 4050 mAh. Nezabudlo sa ani na odomykanie odtlačkom prsty a mohli by sme sa ho dočkať už v septembri tohto roku za menej než primeraných 499 dolárov.

Po niekoľkých minútach venovaných projektu Tango sa dočkávame samotnej prezentácie Tango na Phab 2 Pro. Postupne prechádza od animácií vo virtuálnom priestore cez meranie rozmerov 3D objektov a dinosaurom z amerického múzea prírodnej histórie ku jednoduchým hrám

V tématike Tanga budeme pokračovať. Do obchodu Google Play by sa čoskoro mala dostať aplikácia, ktorá nám umožní si doma v rozšírenej realite rozmiestniť nábytok skôr, než si ho kúpite.

Po krátkom bloku o dátových centrách sa dostávame naspäť ku mobilným zariadeniam a ich spojeniu s Cloudom.

Druhým veľkým odhalením dnešného dňa sa stávajú zariadenia Moto Z a Moto Z Force. Pri verzii Force Lenovo garantuje, nerozbitnosť displeja. Druhou zaujímavosťou je 16 kontaktov na zadnej strane zariadenia, ktoré umožňujú pripojiť k zariadeniu ľubovoľné príslušenstvo, ktoré rozširuje schopnosti zariadenia.

Moto Z nám poskytne 5,5 palcový QHD displej, za ktorým sa skrýva Snapdragon 820 od QualCommu. Procesoru sekundujú 4GB pamäte a potešiť má aj batéria, zvládajúca 30 hodín používania. Zaujímavosťou je Turbo nabíjanie, ktoré dokáže za 15 minút pripraviť telefón s 3500mAh batériou až na 15 hodín používania.

Zaujať má aj kamera, ktorá je podľa slov Seanga Chaua z Motoroly doposiaľ najpokročilejšou mobilnou kamerou. Nechýba laserové zameriavanie či optická stabilizácia obrazu.

Nová "snap" technológia pripájania príslušenstva, ktorá si hovorí motomods nám umožní si k telefónu pomocou magnetu pripojiť napríklad mobilný reproduktor JBL Sound-boost, Insta-Share projektor so zabudovanou batériou, či externú batériu PowerPack.

Všetky motomods by mali byť kompatibilné medzi sebou, aj medzi ďalšími generáciami telefónov. Moto Z spoločne s motomods by sa na svetový trh mal dostať v septembri tohto roku. V prezentácii sa objavilo aj niekoľko veľmi zaujímavých konceptov. Ak máte niekoľko vlastných nápadov, určite si pozrite developer.motorola.com. Najlepší z projektov bude ohodnotený „Lenovo Developer Award“ a víťaz si okrem dobrého pocitu odnesie aj 1 milión dolárov.

Report zakončíme dnes niekoľko krát opakovanou frázou: "Inovation never stands still"

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk