Turecká televízia sa postarala o poriadnu blamáž, keď vydávala kódy z GTA IV za tajné šifry

Turecká televízia sa postarala o poriadnu blamáž, keď vydávala kódy z GTA IV za tajné šifry

 

Občas v živote nastanú situácie, pri ktorých neveriacky krútite hlavou, dáte si poriadny facepalm, alebo potom je tu bizarná situácia, aká nastala v tureckej televízii ATV. Kto by to bol niekedy povedal, že kódy z GTA IV sa budú dať využiť aj v reálnom živote? 

So zaujímavou a vskutku komickou reportážou, prišla nedávno turecká spravodajská televízia ATV. Tá totiž v reportáži chcela ukázať ľuďom, že ich reportérka našla v smetnom koši na papieri tajné šifry, ktoré slúžili na politický prevrat, ktorý sa v Turecku konal v júni. Prvé podozrenie vzbudil u divákov už nadpis na papieri, ktorý hovorí "GTA IV". Redaktorka tento zápisník ukázala na kameru a začala čítať: "Zdravie a zbraň, zdravie a brnenie, počasie, vrtuľník, motocykel a zbraň .... Tieto veci patria medzi tie, ktoré boli používané pri prevrate, pri tajnej komunikácii". 

O tajné kódy síce skutočne išlo, no nie o tie, ktoré pomáhali prevratu v krajine, ale pravdepodobne pomáhali nejakému hráčovi, pri prejdení misie v hre GTA IV. Z videa sa pomaly stáva virál, predovšetkým v rámci herného sveta, no niet sa čo čudovať. Takýto "husársky kúsok", sa v televízii neobjaví len- tak hocikedy. Nakoľko sú momentálne v Turecku krušné časy pre všetkých žurnalistov, držíme reportérke palce, a veríme, že naďalej bude prinášať podobné investigatívne správy.

Zdroj: omediach.com, youtube.com

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk