Svojský režisér Uwe Boll končí s natáčaním filmov. Nastanú zlaté časy?

Svojský režisér Uwe Boll končí s natáčaním filmov. Nastanú zlaté časy?

 

Ale nie, nie. Uwe si takéto kruté poznámky nezaslúži, nakoľko aj on vie natočiť dobrý film.

Uwe Boll. Postrach filmových kritikov, ktorí sa po zrecenzovaní jeho filmov zvyknú počas noci prebúdzať úplne premočení a vykrikovať Alone...in the... Dark alebo Faaar Cryyyy. Uwe si svoj status aj napriek určitému talentu zaslúži, pretože ten chlap nikdy nemal ani štipku súdnosti a jeho ego bolo veľké ako letisko vo Frankfurte. Veď si koniec koncov určite spomínate na jeho emocionálny výbuch vo videu, ktoré natočil po tom, čo tretí diel Rampage neuspel na Kickstarteri (ak nie, nájdete ho dole pod textom).

Zoznam jeho tragických, až neskutočne otrasných filmov by vyšiel na celú encyklópediu (Alone in the Dark, Far Cry, House of the Dead, BloodRayne, Sanctimony), no Uwe dokázal natočiť aj pár skutočne dobrých snímkov, ktorými ukázal, že ak chce a má po ruke dobrý scenár, tak to ide. Narážam teraz napríklad na akčné snímky ako prvý diel Rampage, či Stoic. Svojho času dokonca prekvapil drámou Darfur, čo je možno aj jeho najlepší snímok. Teraz je ale isté, že svoj kratučký zoznam pozerateľných filmov už nikdy nerozšíri. Uwe totiž definitívne končí.

Režisér sa necháva počuť, nakoľko trh s DVD a Blu-ray nezarába toľko, ako kedysi, nedokáže už viac financovať svoje tituly. Sám sa priznáva, že jeho filmy vychádzajúce z hier boli hlúpe, no práve tie mu pomohli získať taký kapitál, aby dokázal natočiť napríklad aj spomínaný Darfur. Svoj zámer skončiť s filmovaním prezradil v rozhovore s webom Metro. Otázkou je ale, kedy skončí, nakoľko aj na CSFD je vidieť dva naplánované snímky na rok 2018.

Zdroj: VG247, CSFD, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk