Zalman: Chráňte si svoje súkromie

Zalman: Chráňte si svoje súkromie

 

Pre tých, ktorí si chcú chrániť dôverné informácie uložené na pevnom disku pripravil Zalman externý box SHE350 so šifrovaním.

Najdôležitejšou časťou tohto externého boxu je spôsob, akým chráni dáta uložené na disku. V SHE350 je použitý šifrovací algoritmus AES 256 bit XTS, ktorý ako hovorí výrobca - je tiež používaný vládnymi orgánmi v USA.

Sezam, zostaň zamknutý

Úlohou externého boxu SHE350 je chrániť celý obsah pevného disku. Pre manipuláciu s týmto boxom nie potrebné dodatočný softvér, ale ak chcete odomknúť disk, potrebujete poznať PIN obsahujúci štyri až osem číslic (čo v praktike znamená viac ako milión kombinácií). O aktuálnom statuse uzamknutia zariadenia vás informuje LED indikátor.

Nehoda? Nič nie je stratené!

Môže sa stať, že externý box sa fyzicky poškodí, ale zašifrované dáta vôbec nemusíte odpisovať na straty. Uložené súbory je možné obnoviť pomocou hesla a sériového čísla výrobku.

Bezpečne, ale aj rýchlo

Aby proces šifrovania a dešifrovania prebiehal hladko a bez zbytočného čakania, externý box je vybavený 32-bitovým procesorom a portom USB 3.0. Znamená to, že externý box je kompatibilný ľubovoľným zariadením vybaveným portom USB. Cena externého boxu Zalman SHE350 sa pohybuje okolo 33 eur.

Vlastnosti výrobku:

  • Veľkosť disku: 2,5" SATA I, II, III HDD/SSD (maximálna hrúbka disku 9,5 mm)
  • Šifrovací algoritmus AES 256 bit XTS
  • Rozhranie: USB 3.0
  • Rozmery: 78 x 135 x 16 mm
Zdroj: Zalman

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk