Reboot Tomb Raidera prišiel o svoju autorku

Reboot Tomb Raidera prišiel o svoju autorku

Osud tretieho pokračovania je zatiaľ nejasný.

Spisovateľka Rhianna Pratchett, ktorá stojí za príbehmi posledných dvoch hier Tomb Raider, sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie v rámci tejto série.

Štúdio Crystal Dynamics to dnes ohlásilo na svojej Tumblr stránke:

„Crystal Dynamics a Rhianna Pratchett dnes oznamujú, že Rhianna sa rozhodla vydať v ústrety novým dobrodružstvám mimo série Tomb Raider. Rhianna bola kľúčová v našom hľadaní Larinho hlasu v jej origin story v roku 2013 a skrz Rise of the Tomb Raider vytvorila z Lary dynamickú hrdinku, ktorú poznáme dnes. Celý náš tím by chcel Rhianne poďakovať za jej nasadenie a vytrvalú prácu na hrách. Prosíme, poprajme spoločne s nami Rhianne len to najlepšie v jej ďalších dobrodružstvách.“

Crystal Dynamics

Rhianna sa so štúdiom Crystal Dynamics aj s fanúšikmi Tomb Raider rozlúčila na Twitteri. Zdá sa, že sa s Larou a jej tvorcami rozišla v dobrom. Rhianninu tvorbu ste si mohli pozrieť/zahrať tiež v  Mirror's Edge, Overlord, a Heavenly Sword. Vďaka jej tvorbe bol Tomb Raider nominovaný na cenu Najlepší príbeh a Hra roka v roku 2014 na Game Developers Choice Awards. Minulý rok druhé pokračovanie Larinho príbehu, Rise of the Tomb Raider, vyhralo cenu za Vynikajúci výsledok za príbeh vo videohre vo Writers Guild of America Awards a Vynikajúci výsledok za tvorbu postavy v DICE Awards. 

Strata spisovateľky stojacej za touto sériou môže byť dobrá alebo zlá správa. Záleží na uhle pohľadu, či sa vám doterajšie Larine dobrodružstvá pozdávali alebo nie. Aj keď Crystal Dynamics zatiaľ neoznámilo ďalšiu hru v sérii, bola by škoda v nej nepokračovať. Tretia hra Tomb Raider by sa podľa nepotvrdených správ mala volať Shadow of the Tomb Raider.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk