ASUS predstavil na CES Zenováciu

ASUS predstavil na CES Zenováciu

 

Spoločnosť oznámila ZenFone AR, ZenFone 3 Zoom a najnovšie portfólio lifestylových, biznisových a herných inovácií.

Predseda spoločnosti ASUS, Jonney Shih, predstavil nové smartfóny ASUS ZenFone AR a ZenFone 3 Zoom počas tlačovej konferencie Zennovation v Las Vegas. ZenFone AR je prvý smartfón na svete, ktorý súbežne podporuje technológie rozšírenej reality Tango a virtuálnej reality Daydream. Rozšírená realita Tango kombinuje sadu senzorov a softvér počítačovej vízie, ktorý vyvinul Google. Daydream je platforma spoločnosti Google pre vysoko kvalitnú mobilnú virtuálnu realitu. Smartfón ZenFone 3 Zoom je vytvorený pre fotografovanie a náročné používanie, vďaka 5000 mAh batérii. ZenFone AR je takisto prvý Tango telefón, ktorý poháňa procesor Qualcomm Snapdragon 821. Ten je navrhnutý špeciálne pre zážitok z rozšírenej reality. ZenFone 3 Zoom je poháňaný procesorom Snapdragon 625.

ASUS vystavoval v Las Vegas okrem nových smartfónov aj najnovšie portfólio lifestylových, biznisových a herných ROG produktov. Medzi prezentovanými novinkami bol notebook ZenBook UX490, stolný počítač VivoPC X, monitor ProArt PA32U a biznisový notebook ASUSPRO B9440. Nové herné produkty zahŕňajú základnú dosku ROG Maximus IX Extreme, myš ROG Gladius II, herný počítač ROG GR8 II, router ROG Rapture GT-AC5300 a herný mikrofón ROG Strix Magnus. Predstavené boli aj stolné počítače a notebooky s aktualizovanou výbavou, ktorá zahŕňa najnovšie procesory 7. generácie (‘Kaby Lake’) Intel Core – stolný počítač Zen AiO ZN270, herný počítač ROG GT51CH a herné notebooky ROG GX800VH a G752.
ASUS získal osem ocenení CES 2017 Innovation Awards v štyroch kategóriách produktov. Tieto ocenenia sú dôkazom ich výnimočného dizajnu a inovácií. Medzi ocenenými produktmi sú ZenFone 3 Deluxe, Designo Curve MX34VQ, Vivo AiO V221, ZenBook 3, ROG GX800, ROG Maximus IX Apex a ROG Maximus IX Hero.

ASUS ZenFone AR

ASUS ZenFone AR predstavuje ďalšiu generáciu smartfónov, ktoré využívajú pokročilé technológie mobilnej virtuálnej (VR) a rozšírenej (AR) reality. Je prvým smartfónom, ktorý súbežne podporuje technológie Tango a Daydream. Tango kombinuje senzory a softvér počítačovej vízie, čím používateľom sprístupňuje unikátne zážitky z rozšírenej reality, ako sú hry a nástroje pre rozšírenú realitu, či navigácia vo vnútri budov. Daydream je platforma spoločnosti Google pre vysokokvalitnú mobilnú virtuálnu realitu. ZenFone AR bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Google, aby poskytol najlepšie možné zážitky.

ZenFone AR je takisto najtenším a najľahším zariadením s podporou technológie Tango. Tento úspech sa podarilo dosiahnuť vďaka inovatívnemu systému ASUS TriCam, ktorý kombinuje tri fotoaparáty. Hlavný 23 MP senzor dopĺňa senzor, ktorý sníma pohyb a tretí senzor pre meranie hĺbky.
ZenFone AR je vybavený výkonným procesorom Qualcomm Snapdragon 821, ktorý je špeciálne optimalizovaný pre Tango. Zároveň ide o prvý smartfón na svete, ktorý obsahuje 8 GB operačnej pamäte. Nádherný, 5,7-palcový WQHD Super AMOLED displej a 5-magnetový reproduktor robia multimédiá a zážitky z virtuálnej reality ešte pohlcujúcejšie a zábavnejšie. Operačný systém Android 7.0 ‘Nougat’ prináša nové funkcie pre multitasking a ďalšie vylepšenia.

ASUS ZenFone 3 Zoom

ASUS ZenFone 3 Zoom je 5,5-palcový smartfón, ktorý je navrhnutý, aby exceloval vo fotografovaní. Jeho duálny fotoaparát zachytáva úžasné fotografie a videá a zároveň ide o najtenší smartfón na svete s touto veľkosťou uhlopriečky a 5000 mAh batériou, ktorá umožňuje skutočne náročné používanie.
ZenFone 3 Zoom využíva inovatívny systém duálneho fotoaparátu, ktorý obsahuje dva 12 MP senzory. Jeden z nich má clonu f/1.7 a 25 mm širokouhlý objektív. Druhý senzor využíva 59 mm objektív, vďaka čomu sa môžu používatelia okamžite prepnúť na 2,3-násobný optický zoom, ktorý je optimálny pre fotenie portrétov a vzdialených objektov. Vylepšený systém automatického zaostrovania TriTech+ automaticky zvolí najvhodnejšiu z troch technológií zaostrovania — Dual Pixel PDAF, sledovanie objektov, laserové zaostrovanie druhej generácie — v závislosti od situácie a dokáže zaostriť na objekt iba v priebehu 0,03 sekundy, aj keď sa objekty pohybujú.

ZenFone 3 Zoom je taktiež prvým smartfónom spoločnosti ASUS s technológiou SuperPixel, ktorá umožňuje rýchlo zaostrovať a fotiť čisté fotografie aj v noci a v slabých svetelných podmienkach. Kombinácia exkluzívneho hardvéru spoločnosti ASUS a softvéru ponúka až 2,5-násobne vyššiu citlivosť na svetlo v porovnaní s telefónom Apple iPhone 7 Plus a až 10-násobnú v porovnaní s bežným smartfónom.
ZenFone 3 Zoom má batériu s kapacitou 5000 mAh, avšak hrúbka kovového tela je iba 7,9 mm. Telefón má hmotnosť 170 gramov, procesor Qualcomm Snapdragon 625 a výdrž v standby režime až 42 dní. Vďaka veľkej batérii môžu používatelia viac fotiť a na jedno nabitie zaznamenať až 6,4 hodiny kontinuálneho 4K UHD videa. ZenFone 3 Zoom takisto funguje aj ako vysokorýchlostná power banka pre nabíjanie ostatných zariadení.

Ďalšie prezentované produkty

  • ASUS ProArt PA32U monitor -  je prvým 32" profesionálnym 4K UHD HDR monitorom s priamym LED podsvietením.
  • ASUS VivoPC X - elegantný a kompaktný stolný počítač s procesormi Intel Core 7. generácie a grafickými kartami radu NVIDIA GeForce GTX 10.
  • ASUS Zen AiO ZN270 - má veľký a nádherný 27" Full HD displej, grafickú kartu NVIDIA GeForce 940MX a procesor Intel Core až do 7. generácie.
  • ASUS ZenBook 3 Deluxe UX490 - vylepšená verzia notebooku ZenBook 3 – najprestížnejšieho notebooku na svete s 12,9 mm hrúbkou a 1,1 kg hmotnosťou. Notebook ponúka 14-palcový displej v tele 13-palcového zariadenia.

  • ASUSPRO B9440 - najtenší 14-palcový biznis notebook na svete s hrúbkou iba 1 kg.

  • ROG GX800VH - prvý 18-palcový notebook na svete s podporou technológie NVIDIA G-SYNC a dvoma grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX 1080.
  • ROG G752 - herný notebook navrhnutý, aby ponúkal bezkonkurenčný výkon. Obsahuje procesory Intel Core i7, grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1070 a vysokorýchlostnú operačnú pamäť DDR4 DRAM.
  • ROG GR8 II - najmenší herný počítač, ktorý je navrhnutý pre virtuálnu realitu. Obsahuje upravenú verziu grafickej karty NVIDIA GeForce 1060 GPU, Intel Core i7 procesory 7. generácie a 32GB DDR4 RAM.
  • ROG GT51CH - extrémne výkonný herný stolný počítač s pretaktovaným procesorom Intel Core i7-7700K s taktom 4.8GHz, dvoma grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX 1080 v SLI zapojení a 64GB DDR4 RAM s frekvenciou 2800MHz.
Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk