Acer prichádza so štartovacím IoT kitom CloudProfessor

Acer prichádza so štartovacím IoT kitom CloudProfessor

Acer oznámil dostupnosť svojho IoT štartovacieho kitu CloudProcessor v oblasti EMEA. Tento nový vzdelávací produkt je pre spoločnosť prirodzeným vývojom a to v rámci celosvetového hnutia "Hour of Code", ktoré podporuje študentov v organizovaní konzultácií v programovaní.

Táto jednoduchá sada programovateľných komponentov s prispôsobeným softvérom od Aceru v spojení s cloudovou konektivitou je ideálnym spôsobom, ako predstaviť prepojený hardware každému, kto sa začína technicky vzdelávať.

V krabici

Acer CloudProfessor je prvým IoT štartovacím kitom na svete, ktorý kombinuje hardvér, softvér a cloud. Je najjednoduchším spôsobom, ako všetkých ľudí, pre ktorých je IoT novinkou, naučiť, čo je to cloud a ako priviesť na svet svoje vlastné jedinečné výtvory. Vedľa modulu CloudProfessor obsahuje kit tiež vývojovú dosku Arduino Leonardo, vývojovú dosku LED101, Seeed Arduino Shield, dve LED, dva senzory (svetelný a teplotný) a malý motor umožňujúci pohyb v rámci projektov v oblasti robotiky.

Rovno po vybalení z krabice je táto sada dodávaná s prístupom k Acer Build Your Own Cloud (BYOC), ekosystému s partnermi z niekoľkých vrstiev priemyslu od čipsetu, senzoru, operačného systému, middlewaru až po predajcu aplikácií. Vďaka tejto predprogramovanej konektivite môžu používatelia sadu len zapojiť a hrať sa so svojimi zariadeniami a výtvormi. Dôležité je, že im táto funkcionalita umožňuje pripojenie a preskúmavanie možnosti, bez toho aby sa museli starať o zložitosti zabezpečenia, prístup k aplikačnému rozhraniu (API) a o ďalšie technologické problémy, ktoré by mohli odvádzať ich pozornosť od hlavného cieľa - učeniu sa zábavným a pútavým spôsobom.

Začíname, mobilne

Sada CloudProfessor bola navrhnutá pre zachovanie jednoduchého a intuitívneho používania, ako je to len možné, preto na svoju prevádzku využíva inteligentné telefóny a aplikácie pre tablet. Študenti sa môžu učiť vo výukových programoch pre Android, Chrome OS a iOS zariadenia, ako pracovať v programovacích jazykoch, ako je JavaScript Blockly a LiveCode na dokončenie jednoduchého scenára a inšpirovať sa pre vytvorenie vlastných projektov. Vďaka tomu, že nie je potrebné obrazovky notebooku alebo počítača, sú tieto moduly ľahko prenosné a umožňujú programovanie projektov všade, kde bude užívateľ chcieť - v triede alebo napríklad počas výletu.

Spoločnosť Acer spoločne s firmami, ako je GIGO, poskytuje Acer študentom najjednoduchšie spôsoby, ako prísť na kĺb internetu vecí (IoT). Pri použití CloudProfessoru a hardvéru poskytnutého ako východiskový bod, má sada osem aplikačných balíčkov, ktoré môžu používatelia vyskúšať. Pre akékoľvek rozšírenie pridanej potom poskytuje Acer ukážkový kód, ktorý možno využiť pre začatie projektu.

Moduly

Samotná jednotka Acer CloudProfessor je elegantnou čiernou krabičkou (s rozmermi 108 × 44 × 13 mm a hmotnosťou menej ako 100 g). Pripája sa prostredníctvom bezdrôtových sietí 802.11 a / b / g / n a Bluetooth 4.0 + HS. Vnútorným úložiskom je 16 GB vstavanej flash pamäte a jednotka pojme aj microSD kartu s kapacitou až 128 GB. Celé zariadenie poháňa SoC Intel Atom x5 Z8300 CherryTrail, ktoré je pre toto zariadenie výkonným motorom otvárajúcim širokú škálu možností pre objavovanie možností IoT.

Cena a dostupnosť

IoT vývojová sada Acer CloudProfessor bude k dispozícii v oblasti EMEA v prvej polovici roka 2017.

Zdroj: Acer 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk