Nový Windows 10 Insider Preview prináša funkciu obraz v obraze

Nový Windows 10 Insider Preview prináša funkciu obraz v obraze

Microsoft predstavil najnovšiu Insider zostavu Windows 10 so zameraním na vývojárov, najväčším prekvapením je však jej nová funkcia nazývaná "Compact Overlay".

Najnovšia Insider zostava Windows 10 prináša množstvo bug fixov, zlepšení výkonu a rôzne ďalšie vylepšenia, no zároveň robí používanie viacerých aplikácií súčasne oveľa jednoduchšie. Rovnako ako funkcia Picture-in-Picture v operačných systémoch iOS alebo Android, umožňuje Compact Overlay pripnutie aplikácie v malom, kompaktnom okne nad všetky ostatné. Funkciu podporujú všetky aplikácie, no najväčší zmysel dáva jej použitie na prehrávanie videa popri práci na dokumentoch, prezeraní webu a podobne.

Ďalším zaujímavým použitím je jej využitie pri pracovných Skype telefonátoch, kde môžete mať na celú obrazovku otvorený textový editor či e-mailového klienta a v rohu obrazovky ponechať Skype v malom okne.

Z pohľadu spotrebiteľa sa jedná o výrazné zlepšenie produktivity a vítané vylepšenie Windows 10. A sú tu dobré správy aj pre vývojárov, Compact Overlay funguje rovnako ako štandardné okná, a tak nebude potreba vyvinúť takmer žiadne (ak vôbec nejaké) úsilie na podporu tejto funkcie.

Ďalšími význačnými vylepšeniami v zostave 15031 sú:

  • Dynamický zámok, ktorý automaticky zamkne počítač keď sa spárované Bluetooth zariadenie (napr. mobilný telefón) nenachádza v jeho blízkosti.
  • Rozšírená podpora Windows Game Bar o ďalších 52 titulov.
  • Nový vzhľad ikony Zdieľania.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk