Spoločnosť Epson prináša zaujímavé informácie a novinky zo sveta tlačiarní

Spoločnosť Epson prináša zaujímavé informácie a novinky zo sveta tlačiarní

 

Značku Epson asi netreba ani predstavovať, nakoľko sa s ich zariadeniami stretávajú ľudia, či už vedome, alebo nevedome, takmer na dennej báze.

Spoločnosť ponúkajúca tlačiarne, projektory, ale aj radu ďalších zariadení sa stále udržuje na popredných miestach, nielen čo sa týka podielu na trhu, ale aj inovácie. Je tomu tak aj vďaka snahe pochopiť záujmy koncového používateľa aj spoločností a aj preto sme sa dostali na novinársku akciu, na ktorej predstavitelia spoločnosti Epson ukázali najnovší prieskum zameraný na segment tlačiarní a takisto predstavili svoju víziu a novinky v portfóliu.

Informáciami naplnenou prezentáciou novinárov sprevádzal Marcel Divín, Branch Office Manager spološnosti Epson CZ & SK a hneď na začiatku prezradil viacero prekvapujúcich zistení, ktoré vyplynuli z medzinárodného prieskumu takmer 2400 zamestnancov z oblasti EMEA (Európa, Blízky Východ a Afrika), o ktorý sa postarala agentúra Coleman Parkes Research.

Z tých najzaujímavejších môžeme vybrať napríklad informácie, že vyše 80% opýtaných zamestnancov na Slovensku používa tlačiareň každý deň, no iba 60% opýtaných Čechov. Ku tlačiarňam majú Slováci na pracoviskách priemerne o tri metre bližšie, ako je európskym štandardom 9,4 metra, zatiaľ čo Češi sa v priemere prejdú až 12 metrov. Menšia vzdialenosť je určite výhodou, hlavne keď podľa prieskumu Slováci denne vytlačia 31 strán dokumentov.

Ďalej vraj Slováci nereflektujú aktuálne trendy v tlači a ešte stále veria viacerým mýtom o atramentových tlačiarňach, na ktorých vývoj a predaj sa práve Epson zameriava. Atramentová tlač si oproti laserovej vyžaduje menej časté servisné zásahy oproti laserovej a je tiež tichšia a ekologickejšia.

„Ukázalo sa, že iba pre 20% opýtaných sú atramentové tlačiarne používateľsky priateľské a s nízkymi nákladmi si ich spája 37%. Česi pritom vidia v atramentovej tlači veľký potenciál. Pre 46% respondentov sú atramentové tlačiarne používateľsky priateľské, 43% z nich si ich spája s lacnými nákladmi a 40% si cení aj lepšiu podporu produktov. Podľa vedeckých prognóz je pritom atrament budúcnosťou kancelárskej tlače.“

Moderné atramentové tlačiarne sú v porovnaní s laserovou technológiou rýchlejšie, ohľaduplnejšie k životnému prostrediu, vyžadujú nižšie náklady na tlač, a zároveň aj menej nutných zásahov obsluhy. To práve dokazujú nedávne prieskumy spoločnosti Epson.

Dobrou správou je, že druhá časť prieskumu, zameraná na ochranu životného prostredia ukázala Slovákov v dobrom svetle. Až 68% opýtaných Slovákov uviedlo, že majú na pracovisku nízkoenergetické osvetlenie. Dve tretiny Slovákov potom na pracovisku recykluje papier. „Slováci tiež recyklujú najrôznejší IT hardware, a to každý druhý opýtaný. Zatiaľ čo z Čechov to uviedla štvrtina. Na druhej strane sa však obe krajiny zhodli v tom, že sa za posledných 12 mesiacov postoj ich firmy k environmentálnym otázkam výrazne zmenil v pozitívnom slova zmysle,“ dodáva Marcel Divín. Zároveň až 48% spoločností si uvedomuje význam prechodu na energeticky efektívne IT, ale iba 17% už urobilo prvý krok v podobe zavedenia atramentových tlačiarní miesto laserových.

Na záver programu boli ešte predstavené nové modely tlačiarní určených do stredných a väčších spoločností, ktoré by práve vďaka inováciám na poli atramentovej tlače mali ponúknuť naozaj markantné úspory energií, znížiť objem odpadu a vytlačiť viac strán za nižšiu cenu.

Model WF-C869RDTWF bol vytvorený pre firmy a ponúka software a nástroje zodpovedajúce potrebám rôznych používateľov, od generálnych riaditeľov, administratívnych pracovníkov až po IT oddelenie. Marcel Divín o tejto tlačiarni povedal „Sme si vedomí, akým problémom musia dnešné firmy čeliť, nech už sa jedná o zvyšovanie produktivity, plnenie ekologických cieľov alebo efektívnu prevádzku. Tlačiareň WF-C869RDTWF sme navrhli tak, aby pomáhala tieto problémy riešiť tak, že ušetrí až 95 % energie, 99 % odpadov a minimalizuje prestoje – navyše s možnosťou tlače až 84 000 strán bez dopĺňania spotrebného materiálu.“

Druhá tlačiaren, WorkForce Enterprise WF-C20590 doplňuje už ponúkanú verziu s rýchlosťou 75 stránok za minútu a prekonáva ju schopnosťou tlačiť až 100 str./min. Obe verzie sú navrhnuté tak, aby spĺňali potreby kancelárskej tlače na oddeleniach aj v stredných a malých firmách, najmä tých, ktoré majú vysoké nároky na kvalitu tlače aj pri nárazovo vysokých objemoch. Podľa vyjadrenia zástupcov spoločnosti Epson:

tlačiareň WorkForce Enterprise znižuje ekologický dopad tlače tým, že ponúka riešenie s nízkou spotrebou energie, nižšiu spotrebu materiálu, a pritom dosahuje pozoruhodnú rýchlosť tlače vo vysokej kvalite. Tento rad má oveľa menej súčiastok než porovnateľné laserové multifunkčné zariadenie, čo znamená vyššiu spoľahlivosť a významné zníženie množstva výpadkov z prevádzky. Vedeli sme, že máme niečo špeciálne hneď, ako sme tlačiareň WorkForce Enterprise uvideli v laboratóriu, ale až reakcie predajcov po celej Európe potvrdili skutočne revolučnú podstatu tohto nového radu. Vzali sme tento model na cestu po mestách po celej Európe – do Prahy, Lille, Atén, Helsínk a ďalších, aby sme získali kľúčovú spätnú väzbu. Vďaka tomu sme mohli, vytvoriť najlepší možný produkt Epson.

EPSON

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk