Windows 10 Creators Update bude k dispozícii od 11. apríla

Windows 10 Creators Update bude k dispozícii od 11. apríla

 

Kreativita dodáva inšpiráciu vynálezcom, architektom, učiteľom, podnikateľom, vývojárom a študentom k myšlienkam a vynálezom, ktoré zlepšujú svet. Vďaka nej stojíme na vrchole novej vlny poznania a pokroku. Aktualizácia Creators Update je navrhnutá tak, aby prebudila tvorcu v každom z nás.

Creators Update je navrhnutý tak, aby každému priniesol kreativitu, 3D zmiešanú realitu a umožnil každému hráčovi streamovať hry. Okrem kreativity prináša aktualizácie novej funkcie pre prehliadač Microsoft Edge a ďalšie nástroje pre zabezpečenie a ochranu súkromia. Či už používate Windows 10 aktívne, alebo sa iba obzeráte po novom zariadení s Windows 10, tu je niekoľko noviniek, ktoré prináša Creators Update.

3D a zmiešaná realita pre každého

Až dosiaľ bola väčšina z nás obmedzená v tvorení na dvojrozmerný svet, ale svet v ktorom žijeme, má viac dimenzií. Vďaka 3D môžeme lepšie vyjadriť svoje myšlienky, rýchlejšie sa učiť, pretože 3D realita oveľa vernejšie odráža svet okolo nás. Odvetvie 3D narastie podľa odhadov do roku 2020 o 62%, preto chce Microsoft pomôcť každému, aby mohol vďaka Creators Update zachytiť realitu, tvoriť a zdieľať v 3D.

Windows je prirodzeným miestom pre kreativitu, pôvodný Skicár je so 100 miliónmi používateľov jednou z najobľúbenejších kreatívnych aplikácií na svete. Vďaka Creators Update môžete v novom Skicári 3D vytvárať 3D objekty, jednoducho meniť farby, pridávať nálepky alebo meniť 2D objekty na trojrozmerné umelecké diela. Remix3D.com ponúka predpripravené 3D objekty v stále sa rozširujúcej online knižnici a vy môžete rovnako ľahko zdieľať v rámci tejto kreatívnej komunity vlastné 3D výtvory.

Windows 10 Creators Update stiera hranice medzi reálnym a virtuálnym svetom. Acer, ASUS, Dell, HP a Lenovo začnú v priebehu tohto roka predávať prvé okuliare pre zmiešanú realitu vo Windows v cene od 299 dolárov. Tieto okuliare budú mať zabudované senzory prinášajúce pokročilé zážitky, jednoduché nastavenie a voľný pohyb bez nutnosti zabudovania externých značiek a senzorov na stenách. S týmito zariadeniami vyniknú nové aplikácie pre zmiešanú realitu vo Windows, ktoré práve vytvárajú vývojári pomocou nástrojov dostupných v sade pre vývojárov Windows Mixed Reality.

Sledujte, zapojte sa, chatujte a zažite interakciu v reálnom čase vďaka Beamu

S Creators Update prináša Microsoft viac možností, ako hrať, zapojiť sa, zdieľať a užívať si hry na Windows 10 a Xbox One. Beam umožní všetkým hráčom streamovať svoje hry, stať sa súčasťou hráčskej komunity a zapojiť sa v reálnom čase, bez potreby ďalšieho hardvéru alebo softvéru. Vďaka Beam už nemusíte zápasy v elektronických športoch iba sledovať, ale môžete chatovať, zažiť interakciu a zúčastniť sa diania spoločne s ostatnými streamermi a komunitou.

Integrácia Beamu umožňuje streamovanie a sledovanie hier na Xbox Live a interakciu s vašimi obľúbenými streamermi v reálnom čase, bez potreby ďalšieho hardvéru alebo softvéru. Funkcia Herný režim (Game Mode) zaistí najlepší možný hráčsky zážitok na Windows10 tým, že vyhradí viac výkonu grafiky a procesoru práve na hranie hry. Akonáhle zapnete Herný režim, môžete ho využiť pre akúkoľvek hru.

Microsoft Edge je rýchlejší a bezpečnejší

Ľudia používajú Microsoft Edge, lebo je bezpečný a rýchly a pritom šetrí batériu počítača. Rýchlosť je dôležitá a podľa vlastných kritérií Googlu je Microsoft Edge rýchlejší než Chrome. Navyše Microsoft Edge šetrí výdrž batérie, takže môžete streamovať videá o 1,5 hodiny dlhšie bez nabitia ako na Chrome.

Ale to nie je všetko. Súčasťou Windows 10 Creators Update sú nové funkcie prehliadača Microsoft Edge, ako je podpora čítania elektronických kníh. Okrem toho je to jediný prehliadač, ktorý dokáže prehrávať videá na Netflixe a TV programy v rozlíšení 4K Ultra HD.

Od lepšieho spánku k jednoduchému rozhodovaniu o dĺžke času, ktorý deti strávia za počítačom

Niekedy vás poteší zo všetkého najviac maličkosť. V Creators Update je množstvo skvelých noviniek a funkcií, ktoré vznikli na základe vašej spätnej väzby.

Funkcia Nočné osvetlenie (Night light) vám pomôže lepšie spať obmedzením svetla vyžarovaného obrazovkou. Táto funkcia vám pomôže večer ľahšie zaspať v prípade, že pracujete do noci. Používatelia smartfónov si túto funkciu obľúbili a teraz je s Creators Update dostupná aj na Windows 10.

Funkcia miniatúrne zobrazenie vám umožní nechať si náhľad malého okna na monitore, čokoľvek na počítači robíte. Môžete tak naraz sledovať svoj obľúbený seriál, pokračovať v konverzácii na Skype alebo počúvať hudbu bez ohľadu na to, na čom práve pracujete.

S Windows 10 Creators Update nájdu rodičia zvyknutí na režim obmedzenia času stráveného na počítači podobnú funkciu aj v Xbox One. S touto funkciou môžu rodiča určiť, koľko času deti strávia hraním sa na počítači s Windows 10 alebo na konzole Xbox One, čo je ďalšia pomoc pre všetkých, ktorí chcú mladšiemu členovi rodiny pripomenúť, že už dnes strávil hraním Forza Horizon 3 dosť času. Vďaka tejto novinke môžu rodičia každému dieťaťu určiť maximálnu „dennú dávku“ hrania, po ktorej uplynutí bude automaticky odhlásené. K nastaveniu limitu prejdete na account.microsoft.com/family, prihlásite sa svojím rodinným účtom a vyberiete dĺžku používania zariadenia (Screen time) pre účet vášho dieťaťa.

Ak spárujete svoj iPhone, Android alebo Windows Phone s PC, tak vďaka funkcii Windows Hello počítač spozná, že ste sa od neho vzdialili a automaticky sa zamkne. Funkcia automatického zamykania funguje v kombinácii so smartfónom, fitness náramkom alebo inými zariadeniami, ktoré spárujete s počítačom s Windows 10.

Ďalšie vylepšenia v oblasti zabezpečenia a ochrany súkromia

Firmy aj spotrebitelia potrebujú pokročilé zabezpečenie, lebo odborníci na IT bezpečnosť sledujú rastúci trend ťažšie detekovateľného malwaru a ransomwaru, proti ktorému sa ťažko bojuje a zabezpečuje, čo vystavuje každého z nás bezpečnostnému riziku. Vo Windows 10 Microsoft vybudoval robustné zabezpečenie, ktoré vás pomôže ochrániť pred týmito hrozbami, či už surfujete po internete, posielate e-maily alebo ukladáte súbory do cloudu.

Creators Update ponúka novú službu sledovania úrovne vášho zabezpečenia v Centre zabezpečenia programu Windows Defender. Prináša jednoduchý prehľad možností zabezpečenia na jednom mieste – všetko od antivírusu cez siete a bránu firewall, informácie o výkone a zdraví vášho zariadenia, kontroly zabezpečenia vašich aplikácií a prehliadača až po nastavenie zabezpečenia používateľských účtov v rodine. A je toho ešte viac. Poradca o stave zariadenia vám podá informáciu o zdraví vášho zariadenia.

Nové nastavenia vám dávajú väčšiu kontrolu nad inštaláciou aplikácií. Firemným zákazníkom Creators Update prináša ďalšie nové nástroje a možnosti, ktoré pomáhajú zjednodušiť IT, či už ide o nasadenie, správu a podporu zariadení s Windows 10, a zároveň zabrániť bezpečnostným hrozbám.

Creators Update sa začne postupne uvoľňovať na zariadenia s Windows 10 v utorok 11. apríla.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk