Muž našiel roky stratený zdrojový kód Starcraftu, čestne ho vrátil Blizzardu

Muž našiel roky stratený zdrojový kód Starcraftu, čestne ho vrátil Blizzardu

 

Napriek vysokým ponukám od zberateľov sa rozhodol "urobiť správnu vec".

Pred mesiacom si herný zberateľ Hector Solorzano kúpil cez Ebay zbierku niekoľkých starých PC hier, okrem iného aj klasiky od Blizzardu ako Warcraft, Starcraft a Diablo. To ešte nevedel, aký poklad medzi nimi nájde.

V krabici s hrami sa nachádzal aj čudný zlatý disk, ktorý nebol na fotke medzi ostatnými hrami. Až keď si prečítal nápis na ňom, tak mu došlo, čo práve drží v rukách. Na disku bol nápis STARCRAFT Gold Master Source Code - prvá kópia zdrojového kódu hry.

So svojim nálezom sa podelil aj na sociálnych sieťach, kde rýchlo zaujal mnohých vášnivých zberateľov. Niektorí mu za disk ponúkali až 2000 dolárov, iní ho žiadali, aby zverejnil obsah disku.

Onedlho si rozruch okolo disku všimol aj samotný Blizzard a jeho právnický tím požiadal Solorzana, aby im disk vrátil, čo sa Solorzano po dlhom uvažovaní nakoniec rozhodol urobiť.

Z pohľadu zberateľa bolo sklamaním nájsť niečo, o čom snívaš a musieť sa toho vzdať, ale vedel som, že je to správna vec.

Hector Solorzano alias Khemist49 pre Dualshockers

Blizzard ocenil toto gesto a Solorzano tak neskončil s prázdnymi rukami. Daroval mu preto kópiu ich nového Overwatchu a k tomu ešte 250 dolárov ako kredit na ich obchode. To však ešte nie je všetko.

O týždeň neskôr Solorzanovi zavolal zamestnanec Blizzardu s poďakovaním za vrátenie dávno ukradnutého disku a spýtal sa ho, či pozná BlizzCon, na čo odpovedal: "Samozrejme, že áno, ale nemôžem tam ísť, žijem na opačnom konci USA a lístky sú vždy hneď vypredané."

Na to ho muž na druhej strane ubezpečil, že by s ním rád išiel na pivo a tak mu kompletne preplatia cestu na tohtoročný BlizzCon. Nakoniec mu ešte oznámil, že mu čoskoro príde poštou balík s prekvapením. O jeho obsah sa Solorzano taktiež nezabudol podeliť.

Blizzard v e-maile pre Kotaku potvrdil pravosť príbehu a dodal, že je za vrátenie disku veľmi vďačný.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk