Hráčov vznášajúcich sa 60 metrov nad Prahou sledovalo 50 tisíc ľudí

Hráčov vznášajúcich sa 60 metrov nad Prahou sledovalo 50 tisíc ľudí

 

Šiesty diel série ROG Extreme Gaming, ktorý hostí zápasy v PC hrách na netradičných miestach, prebehol v pražských Riegrových sadoch s podtitulom Pařba v oblacích. Tentoraz sa turnaj odohrával na špeciálnej plošine zavesenej na žeriave vo výške 60 metrov nad zemou.

V hlavnom zápase v populárnej hre Counter-Strike: Global Offensive sa stretol český tím eXtatus s protivníkmi z nemeckého klubu Penta Sports. eXtatus deklasoval súpera napriek papierovým predpokladom 3: 0 a získal výhru 2000 dolárov. Akciu si na mieste nenechala ujsť tisícka ľudí a na streamu ju sledovalo vyše 50 tisíc unikátnych divákov nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v Nemecku, kde sa herný súboj tiež v priamom prenose vysielal.

Hernou akciou ROG Extreme Gaming - Pařba v oblacích začala exhibícia dievčenského tímu ROG female proti MenTeamu, výberu českého YouTubera MenTa. Dievčatá potvrdili svoje kvality, prekonali počiatočné obavy z veľkej výšky a v hre CS: GO s prehľadom zvíťazili.

Kým sa všetko chystalo k hlavnému zápasu dňa, prizerajúci diváci mali možnosť zahrať si v ROG hernej zóne na notebookoch ASUS obľúbené hry Quake, Overwatch a CS: GO alebo sa zúčastniť turnajov o drobné ceny. Doslova tlačenica bola u ROG fotokútiku, kde sa každý chcel odfotiť s českými a slovenskými YouTubermi a streamermi. Nechýbali medzi nimi MenT, Vlada Videos, Asimister, DeeThane, Dev1 alebo Viktorkaa, ani moderátori akcie a ďalšie známe tváre českej hernej scény Alžbeta Trojanová a Radek SterakDary Starý.
Pred druhou hodinou vypukla hlavná bitka v CS: GO medzi tímami eXtatus a Penta Sports. Hráčom, ktorí mali k dispozícii herné notebooky ROG G752, komplikoval výkon nielen nezvyklá šesťdesiatmetrová priepasť pod nimi, ale hlavne prudké slnko a povievajúci vietor roztáčajúci plošinu. S podmienkami sa nakoniec lepšie vyrovnali hráči slovenského mužstva a celkom jasne dokráčali k víťazstvu 3: 0 na zápasy. Víťaz získal prize money v hodnote 2000 dolárov, porazený berlínsky klub si odviezol šek na 1000 dolárov.

Vôbec prvýkrát bol Extreme Gaming určený aj pre verejnosť a preto bol v Riegrových sadoch pripravený aj bohatý sprievodný program. V Microsoft Xbox zóne prebiehalo po celý deň voľné hranie na konzolách Xbox One. Návštevníci sa tiež mohli občerstviť v Monster Chillout zóne vďaka drinkom Monster Energy a čipsami Lay's. O hudbu sa postaral DJ Forrest Pine.
Na záver podarenej akcie sa vzniesla plošina s vybranými divákmi, ktorí sa mohli doslova v oblakoch stretnúť so svojimi idolmi z radov YouTuberov a zároveň zažiť rovnaké pocity ako samotní hráči.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk