Neznáma hackerská skupina SteamPunks výrazne ohrozila existenciu ochrany Denuvo

Neznáma hackerská skupina SteamPunks výrazne ohrozila existenciu ochrany Denuvo

Denuvo v ohrození.

Vynorili sa z neznáma a okamžite sa stali výraznou skupinou v prekonávaní DRM ochrany Denuvo. Tá síce nejaký čas patrila medzi to najlepšie, čo mohli spoločnosti do svojich hrách aplikovať, no pomaly sa zdá, jej hviezdna hodinka pomaly končí. Najnovšou skupinou je SteamPunk, ktorá na seba upozornila cracknutím Dishonored 2. SteamPunk išiel ale odlišnou cestou, než konkurenčná skupina CPY, ktorá hackovala priamo kód. Títo "punkáči" vytvorili generátor licenčných kľúčov, ktorý prakticky umožní bez problémov prelomiť každú Denuvo hru.


Tento článok má len informačnú hodnotu. Gamesite.sk v žiadnom prípade nepodporuje pirátske aktivity a ostro sa voči nim vyhradzuje.


Samozrejme ale aspoň teoreticky. Denuvo totiž nie je len jeden produkt, existujú viaceré verzie tejto ochrany a časom sa budú objavovať ďalšie (napr. Dishonored 2 používa Denuvo V3). Otázkou ostáva, či si SteamPunk necháva ďalšie esá v rukáve, aby ich vytasila pri budúcich herných peckách obsahujúcich Denuvo. Ak by totiž prišli znova takto rýchlo s generátorom licenčných kľúčov, nad Denuvo by začal visieť veľký, veľmi veľký otáznik, a kto vie, či by jeho enormnú ťarchu ustál.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk