Spoluzakladateľ Arkane Studios Raphael Colantonio odchádza po 18 rokoch zo štúdia

Spoluzakladateľ Arkane Studios Raphael Colantonio odchádza po 18 rokoch zo štúdia

 

Je za tým únava a túžba konečne si oddýchnuť po toľkých rokoch neustáleho robenia.

Raphael Colantonio, spoluzakladateľ Arkane Studios, odchádza po 18 rokoch z herného priemyslu. Otec dvoch skvelých štúdií, ktoré priniesli také tituly ako Dishonored a nový Prey sa jednoducho cíti unavený a chce si po toľkom čase dopriať normálnu dovolenku.

Svoje dôvody na odchod prezentoval nedávno na španielskej konferencii Gamelab.

“Mám z toho zmiešane pocity. Samozrejme, že miluje Arkane, milujem Bethesdu a bolo to 18 fascinujúcich rokov plných dobrodrúžstiev, ale i ťažkých časov, pretože sme boli nezávislé štúdio a často na pokraji bankrotu. Byť súčasťou tímu, vydanie Dishonored, vydanie Prey, otvorenie druhého štúdia; to všetko bolo úžasné. Rozhodnutie o odchode nebolo vôbec ľahké.”

Raphael Colantonio

Colantonio ďalej hovoril o tom, aké je to 18 rokov nemať poriadne voľno, keďže aj na svojich dovolenkách musel riešiť firemné záležitosti a kopec mailov. A trvá určitý čas, dokým si človek uvedomí, ako mu takýto životný štýl ubližuje. Podobné slová povedal na margo svojho odchodu aj Chris Metzen z Blizzardu, ktorý opustil štúdio po 23 rokoch skvelej práce.

Colantonio ešte ostane chvíľku v Lyonskom Arkane štúdiu (ktoré stojí za hrou Prey), dokým ho prevezme jeho nástupca. Austinské štúdio Arkane stále vedie Harvey Smith a práve z ich dielne sa onedlho dočkáme novej expanzie pre hru Dishonored 2 - Death of the Outsider. Arkane však pravdepodobne o chvíľu príde aj s novým projektom.

Raphael Colantonio zatiaľ v Arkane Studios končí, či sa niekedy vráti do AAA herného biznisu je otázne.

Zdroj: eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk