Pokémon GO festival v Chicagu sa neskončil príliš dobre

Pokémon GO festival v Chicagu sa neskončil príliš dobre

Oslava 1. výročia existencie tejto hry nešla tak, ako si to organizátori predstavovali.

V sobotu 22. 7. sa konal v Chicagu v USA festival Pokémon Go, na ktorom sa malo osláviť 1. výročie od vydania tohto celosvetového fenoménu. Avšak celá akcia spoločnosti Niantic vôbec nevyšla tak, ako mala.

Portál Eurogamer podal celkom podrobnú reportáž z miesta na svojom webe. V prvom rade sa návštevníci hneď z rána nevedeli vôbec pripojiť na Pokémon Go servery a tým pádom si nevedeli ani na mieste zahrať.
Počas dňa sa situácia nezlepšovala, takže keď na hlavné pódium vyšiel CEO Nianticu Josh Hanke a iní predstavitelia firmy, návštevníci ich vypískali a počas ich príhovorov vykrikovali “nemôžeme hrať!”

Hráči boli až tak frustrovaní, že niekto z hľadiska dokonca hodil fľašu na moderátorku festivalu, ktorá sa napriek všetkému snažila udržať dobrú náladu.

Nakoniec Niantic návšetvníkom preplatil vstupenky na festival, daroval 100$ v hernej mene a odomkol pre nich legendárneho Pokémona Lugia bez boja. Akcia pokračovala až do večerných hodín. Druhý legendárny Pokémon Articuno a celosvetové bonusy v hre boli odomknuté aj napriek tomu, že sa nesplnili celosvetové výzvy.

Vo videu si môžete pozrieť zostrih tých najhorších momentov z festivalu.

Zdroj: eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk