MS Paint už nebude súčasťou Windows 10

MS Paint už nebude súčasťou Windows 10

Po neskutočných 32 rokoch sa Microsoft rozhodol odstrániť tento obľúbený grafický editor zo štandardnej výbavy operačného systému Windows.

Skicár, tiež známy ako MS Paint, bol nedieľnou súčasťou Windowsu už od jeho vzniku v roku 1985, kedy svetlo sveta po prvý krát uzrel operačný systém Windows 1.0. Skicár si odvtedy prešiel rôznymi vylepšeniami, ako napríklad pridanie možnosti ukladania vo formáte JPEG vo Windowse 98. Posledná veľká aktualizácia Skicára nastala pri prechode na Windows 7, kedy Microsoft výrazne modernizoval jeho vzhľad.

Najnovšia aktualizácia Autumn Creators Update pre Windows 10 (jej názov sa ale vôbec nemýli s Creators Update, vďaka Microsoft!) toho so sebou prinesie veľa nového, ale s jednou novinkou asi nikto nepočítal. Microsoft sa po 32 rokoch rozhodol zastarať Skicár, čo by znamenalo ukončenie všetkej podpory a vývoja, no najmä jeho odstránenie z každého počítača s týmto operačným systémom.

Nezúfajte však, kvôli (alebo skôr vďaka?) nátlaku internetovej komunity nakoniec Microsoft pozmenil svoje plány. Skicár sa síce už naďalej nebude štandardne dodávať v každom jednom počítačí so systémom Windows 10, bude však voľne prístupný ako aplikácia Windows 10 Obchode. Pre bežných používateľov teda nenastane žiadna významná zmena, Skicár budú môcť používať aj naďalej. Najväčšiu zmenu pocítia pracovné a iné počítače s regulovaným obsahom, na ktoré už s vysokou pravdepodobnosťou Skicár nedostanete. Kreatívnej prokrastinácii v Skicári tak už asi nadobro odzvonilo.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk