Veľký update YouTube aplikácie pre SHIELD TV

Veľký update YouTube aplikácie pre SHIELD TV

 

Majitelia SHIELD TV sa môžu v najbližšej dobe tešiť na zásadné vylepšenia populárnej YouTube aplikácie. Update obsahujúci množstvo zmien bude vydaný dnes a v priebehu nasledujúcich dní postupne sprístupnený všetkým užívateľom.

YouTube 360 ​​Video prichádza na SHIELD

Na veľtrhu CES 2017 boli oznámené prípravy 360 ° videa pre SHIELD s prirodzenejším ovládaním pomocou ovládača pribaleného k zariadeniu SHIELD. Doteraz bola podpora 360 ° videí obmedzená iba na vytvorené a editované videá, tento update však umožňuje v 360 ° tiež streamovať.

Elegantnejšie používateľské rozhranie

Prvá vec, ktorú si po spustení YouTube pre SHIELD používatelia všimnú, bude oveľa prehľadnejšie a jednoduchšie navigačné menu na ľavej strane. YouTube sa na tento účel rozhodol odstrániť celý zoznam odoberaných kanálov. Po schovaní navigačného menu sa na priehľadnom pozadí zobrazí sada prehľadných ikon a pri prechádzaní týmito ikonami sa vždy zobrazí menovka zvolenej funkcie.
 
Veľmi diskutovanou otázkou bola tiež lepšia identifikácia prihláseného užívateľa. Zatiaľ najjednoduchšia cesta, ako zistiť, že je do aplikácie prihlásený niekto iný, viedla skrz odporúčané videa, kde sa zobrazoval cudzí, neznámy obsah. S nadchádzajúcou aktualizáciou sa preto na samotnom vrchole obrazovky bude zobrazovať aktuálne prihlásený účet.
 
Pozadie novej témy bude tmavšie, zatiaľ čo bielo bude zvýraznené pozadie označených prvkov. K tomu sa na vrchu úvodnej obrazovky pridá lišta so zaujímavým obsahom. Bude obsahovať jednotlivé odporúčania a tiež program YouTube Red Original. Nasledovať budú širšie témy ako sú napr. počítačové hry, jedlo alebo kozmetika.

Video na celú obrazovku

Zmizne obrovský červený ovládací panel, čím sa uvoľní miesto práve bežiacemu videu. Aktualizovaná bola tiež funkcia automatického prehrávania. Ďalšie video v poradí sa nespustí ihneď, ale užívateľ bude mať 5 sekúnd na voľbu podľa svojho želania alebo pozastavenie prehrávania. Funkciu bude novo tiež možné vypnúť úplne.
 
V predchádzajúcich verziách YouTube aplikácie pre SHIELD bolo možné využívať tlačidlá pre posun vpred a naspäť v rámci videa. Nový update ju nahrádza tlačidlami "Ďalšie" a "Predchádzajúci". Keď jeden z nich vyberiete, zobrazí sa náhľad miesta, na ktoré video preskočí. Ide o funkciu známu z ďalších streamovacích aplikácií, akými sú Netflix alebo Hulu. Tiež tlačidlá "like" a "dislike" umiestnené pod veľkým ovládacím panelom budú teraz skryté a objavia sa po kliknutí na "Ďalšie možnosti".
 
Poslednou zásadnou zmenou prejde obrazovka "Nastavenia". Malé ikony nahradí sada väčších, ktoré sa budú pri prechádzaní menu rozbaľovať doprava.

Zdroj: Nvidia

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk