Motorola je späť vo veľkom štýle s novým Moto Z2 play

Motorola je späť vo veľkom štýle s novým Moto Z2 play

 

Legenda je späť a to vo veľkom štýle. Značka, ktorá stála na počiatkoch mobilnej komunikácie, ktorej patenty a inovácie pripravili základ pre to, čo je už pre veľkú časť ľudstva neodmysliteľnou súčasťou sa vracia na Slovensko. Motorola ako značka je síce stále pod krídlami spoločnosti Lenovo, ale už nie je ukrývaná, alebo prezentovaná skratkami ako Moto, či len známym logom M.

Aj to sme sa dozvedeli na včerajšej akcii, ktorú zástupcovia oboch spoločností pripravili za účelom predstaviť novú generáciu svojej vlajkovej lodi. Ultratenkého a pritom výkonného smartfónu Moto Z.

Moto Z2 Play je samozrejme o niečo ľahší a dokonca, hoci je tomu ťažko uveriť, aj tenší od svojho predchodcu. Zmenami si prešiel aj samotný dizajn, ktorý je trochu oblejší a sadne do ruky o niečo lepšie, ako predchádzajúci model. Z prednej strany učaruje sýty, 5.5 palcový, displej, ktorý síce ponúka „iba“ rozlíšenie 1920x1080 pixelov, ale ide o Super AMOLED panel, vykresľujúci aj tie najmenšie detaily. Displej je samozrejme chránený povrchom z Corning Gorilla Glass.

Vlajková loď na poli smartfónov ale nemôže byť iba pekná, preto sa vnútri po novom ukrýva nový osemjadrový procesor Snapdragon 626 s taktom 2.2 GHz a grafický čip Adreno 506. V spojení s 4 GB ram a 64 GB úložného priestoru ide o naozaj svižný mobil, ktorý zvládne množstvo úloh naraz. To je dané aj použitím najnovšieho operačného systému Android 7.1.1, ktorý je už tradične odladený s minimom zbytočných aplikácií. Príjemnou správou je aj prísľub, vďaka ktorému dostane tento smartfón update na minimálne 2 najbližšie verzie Androidu.

Dizajn a výkon. Z predošlích riadkov je možno vidieť, že tieto dve vlastnosti Z2 Play má. Zákazníci, ktorý si potrpia na takéto smartfóny ale hľadajú aj niečo viac. Bonusové funkcie, či pridanú hodnotu. A ani na tomto poli Motorola nesklame. Minulý rok, keď bola predstavená prvá generácia tohoto typu zariadenia, bolo množstvo ľudí skeptických, čo sa týka Moto Mods. Modulárne kryty, či nadstavby ponúkajúce rôznu funkcionalitu, od fotoaparátu so zoomom, cez hlasné reproduktory, až po prídavné batérie síce vyzerali dobre, ale obavy, či sa tento nápad uchytí a či si za ním bude Lenovo a Motorola stáť, boli naozaj známe.

Zdá sa ale, že Moto Mods je súdené tu ostať a pri predstavovaní Z2 Play boli uvedené aj nové verzie už existujúcich kúskov, ale aj veľmi zaujímavé novinky. Stálicou je JBL reproduktor, ktorý prešiel menšími zmenami dizajnu a bude ponúkaný aj v iných farbách. Poteší aj možnosť malej, či väčšej externej batérie, ktoré zabezpečia oveľa dlhšiu výdrž. V neposlednej rade musíme uznalo pokyvkať hlavou za Moto Mod ukrývajúci sa v dizajne obyčajného zadného krytu, ktorý ale po pripojení dodá Z2 Play možnosť bezdrôtového nabíjania.

Najzaujímavejšou novinkou večera ako pre nás, tak veríme že aj pre vás, čitateľov, samozrejme okrem samotného smartfónu bol Moto Mod Gamepad, ktorý z Moto Z2 Play spraví takmer pnohodnotnú mobilnú hernú konzolu. S dvoma joystickmi, D-padom, shoulder buttonmy a všetkým, čo ako na pretekárske, tak aj bojové hry treba a dokonca aj s pridanou batériou je to kúsok hardvéru, ktorý si naozaj vieme predstaviť pri bežnom používaní.

Motorola Z2 Play naozaj spĺňa veľkú časť kritérií, ktoré zo smartfónu robia naoza skvelú voľbu. Či už ide o cenu samotného zariadenia, ktorá ostáva na sume 449 eur, prijateľné ceny Moto Mods doplnkov, USB-C a dokonca aj 3.5 mm jack v tenučkom tele ukrývajúcom výkonný hardvér, či najnovší Android a sľúbená podpora do budúcnosti. Smartfón Motorola Z2 Play bude na Slovensku dostupný v striebornej a zlatej farbe už nabudúci týždeň s viacerými Moto Mods, hoci niektoré Mods, ako napríklad Gamepad, budú dostupné až v priebehu Septembra.

My sa tešíme, že sa Motorola ako značka vracia s takýmto plným nasadením a určite sa vám pokúsime priniesť recenziu ako na samotný smartfón, tak aj na jeho doplnky čím skôr.

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk