Western Digital posilňuje možnosti používateľov, ako získať plnú kontrolu nad digitálnym obsahom

Western Digital posilňuje možnosti používateľov, ako získať plnú kontrolu nad digitálnym obsahom

 

Nové úložisko My Cloud Home umožňuje ukladanie digitálneho obsahu na jednom mieste, jeho zdieľanie a prístup k tomuto obsahu pomocou mobilnej aplikácie.

Priemerne majú používatelia svoje dáta a súbory rozptýlené na 14 rôznych zariadeniach a bojujú s rastúcou, nesúrodou zbierkou dát bez jednoduchej možnosti k ním ľahko pristupovať. Tieto zbierky dát narastú do priemernej veľkosti 4,5 TB na jednu rodinu (údaj za USA v roku 2017) a vďaka rastúcej obľube aplikácií, ktoré sú náročné na miesto a pamäť, ako sú virtuálna realita, formáty 4K, 8K a video 360 sa očakáva ďalší nárast objemu dát.

Používatelia hľadajú možnosť, ako pohodlne konsolidovať rastúce množstvo svojich fotografií, videí a ďalších dokumentov a chcú dostatočne flexibilné riešenie, ktoré by centralizovalo digitálny obsah zo všetkých súčasných zariadení – od smartfónov, počítačov, notebookov, až po záznamy z kamier umiestených na dronoch alebo z účtov na sociálnych sieťach. Pre spoločnosť Western Digital je prioritou poskytovať používateľom a profesionálom možnosti, ako kdekoľvek prevziať plnú kontrolu nad ich digitálnym svetom.

Jim Welsh, viceprezident spoločnosti Western Digital pre klientske riešenia

Centralizujte dáta a vychutnajte si digitálny obsah

Úložisko My Cloud Home je možné nastaviť na automatické a kontinuálne kopírovanie dát zo smartfónov a ďalších zariadení osobnej výpočtovej techniky. Cez USB rozhranie môžu byť rýchlo importované zložky a súbory z USB flash diskov, externých diskov a pamäťových kariet (cez USB adaptér). Navyše sa môže používateľ pripojiť ku svojim účtom na sociálnych sieťach a vzdialených cloudových úložiskách a preniesť obsah napríklad zo služby Dropbox, Box, Google Drive a Facebook. Na disk je možné uložiť video, filmy alebo záznamy televíznych programov a je možné ich prehrávať na smartfónoch alebo multimediálnych prehrávačoch vďaka aplikácii Plex. Obsah úložiska je možné prehrať aj na smartfónoch alebo tabletoch vďaka aplikácii My Cloud Home app.

Celý digitálny obsah na dotyk jedným prstom

Od nastavenia cez bežné denné používanie. Je to mobilný telefón, pomocou ktorého je možné ľahko ovládať My Cloud Home. Pomocou aplikácie My Cloud Home mobile app používatelia ľahko cez internetové pripojenie uložené dáta zdieľajú, pristupujú k nim a prehrávajú obsah odkiaľkoľvek na svete. Mobilná aplikácia My Cloud Home mobile app taktiež umožňuje pridávať ďalšie služby, používateľov či kontrolovať aktualizácie systému.

Navyše pre naozajstných kreatívcov, ktorí potrebujú viac kapacity pre uloženie svojej digitálnej knižnice, je v ponuke riešenie s dvomi diskami. My Cloud Home Duo ponúka všetky funkcionality jednodiskového prevedenia, navyše potom ponúka možnosť nastavenia režimu RAID 1 (Mirroring), ktorý automaticky duplikuje obsah disku na druhý disk pre pokojné spanie s vedomím zálohy dát.

Cena a dostupnosť

Na produkty My Cloud Home a My Cloud Home Duo je poskytovaná trojročná záruka a na ich používanie nie sú potrebné žiadne ďalšie poplatky. Dostupné budú prostredníctvom internetových obchodov a v sieti vybraných predajcov a distribútorov. Úložisko My Cloud Home bude dostupné v kapacitách od 2 TB do 8 TB s doporučenou koncovou cenou začínajúcou na 179 EUR (2 TB) a končiacou na 369 EUR (8 TB). Dvojdiskové úložisko My Cloud Home Duo bude dostupné v kapacitách od 4 TB do 12 TB s doporučenou koncovou cenou začínajúcou na 369 EUR (4 TB) a končiacou na 779 EUR (16 TB).

Zdroj: WD

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk