Lenovo spája používateľov s realitou dnešných inteligentných zariadení

Lenovo spája používateľov s realitou dnešných inteligentných zariadení

 

Lenovo predstavilo päť nových inteligentných zariadení, ktoré demonštrujú silu a potenciál dnešnej inteligentnej technológie – používajú pri tom umelú inteligenciu (AI), odhaľujú inteligentné funkcie a prinášajú rozšírenú (AR) a virtuálnu realitu (VR) a zároveň odhaľuje nové smartfóny a rozširuje rodinu Moto Mods.

Tieto cenovo dostupné zariadenia robia transformačnú technológiu dostupnú pre väčšinové publikum a prekračujú konvencie a hranice zaužívaných kategórií. Mirage AR headset, Explorer Mixed Reality headset, smartfón Moto X, Tab 4 Home Assistant a konvertibilný notebook Yoga 920 s modelmi zo špeciálnej edície prinášajú neporovnateľné množstvo spôsobov, ako si užiť viac personalizované používanie týchto zariadení. Naviac, nový konvertibilný 12-palcový Yoga 720, odpojiteľný Miix 520 Windows 10 a monitor ThinkVision P27u rozširujú líniu počítačovo príbuzných zariadení Lenovo o ďalšie možnosti.

Zažite zmiešanú realitu - Lenovo Explorer

Náš otvorený prístup k partnerstvám, tvorba zariadení kombinujúcich nové zážitky a prelomový obsah nás odlišujú od ostatných výrobcov, a myslíme, že tento prístup nás vedie k lepšiemu a prelomovému zážitku. Spolu so spoločnosťou Microsoft budujeme odlišný druh VR sveta s Lenovo Explorer Mixed Reality headset s viac ako 100 hernými titulmi pripravenými pre VR. Lenovo Explorer sme navrhli ako prirodzené a cenovo dostupné rozšírenie vášho PC. Môžete používať balík Microsoft Office, prehliadať web alebo sledovať programy v prostredí virtuálnej domácej kancelárie, hrať hry vo virtuálnej realite, preskúmať a objavovať okolie cez holo-tours, rozšíriť zážitok zo sledovania 3D videa alebo 360-stupňových a 4K videí. Nastavenie trvá len pár minút po pripojení kábla do vášho PC.

Digitálny hlasový asistent prichádza expresne do mobilov - Nové moto X4

Je opäť čas povedať hello moto X. Štvrtá generácia moto X má inteligentnejšiu kameru, ktorá dokáže viac ako klasický fotoaparát. Funkcia Landmark Detection robí z moto X4 kamery vaše oko do sveta – stačí zamieriť objektív na objekt, a tá sa spýta, či sa chcete dozvedieť niečo o objekte, ktorý vidíte. Alebo ozvláštnite svoje selfie s funkciou rozšírenej reality (AR), ktorá vám k vašim fotkám a videám dovolí pridať vrstvu s animáciami. Najnovší moto X4 je tiež prvý smartfón Motorola, ktorý podporuje Amazon Alexa, jednu z ďalších možností pri výbere digitálneho mobilného asistenta. Zažite Amazon Alexa integrovanú priamo do moto X4 – dokonca aj bez potreby odomknutia. Nech sa už nachádzate v hoteli, u kamaráta, alebo ste len vonku, funkcie a výhody Alexa sú stále s vami. Nové moto X4: transformujúca smartfónová inteligencia.

Inteligentnejší fotoaparát

moto x4 je vybavený inteligentnejším fotoaparátom, ktorý dokáže viac než len zachytiť fotografie. Nová funkcia Landmark Detection1 na moto x4 umožňuje, aby fotoaparát slúžil ako oko pre svet, od skenovania vizitiek až po animované selfie s tvárovými filtrami.

Kombinované možnosti duálnych 12 MPx a 8 MPx zadných kamier a pokročilý softvér s technológiou Dual Autofocus Pixel vytvárajú fotografie profesionálnej kvality, zatiaľ čo 16 MPx predná kamera s adaptívnym režimom pri nízkom svetle3 a novou funkciou Panoramic Selfie ponúka širokouhlejšie pozadie, ktoré posúva selfie na ďalšiu úroveň.

Výkonný a bezpečný

moto x4 je poháňaný batériou s kapacitou 3 000 mAh a je vybavený výkonnými funkciami. moto x4 je chránený IP68 - vrstvou odolnou voči vode - ponúkajúc ochranu proti náhodnému poliatiu, postriekaniu i kalužiam. A zadný 3D kontúrovaný dizajn, hliníkový rám a Corning Gorilla Glass chránia smartfón pred poškriabaním spredu aj zozadu, čím z neho robia krásne a zároveň odolné zariadenie.

Nové a intuitívne zážitky

Dokonca aj v najrušnejších chvíľach je moto x4 skutočne inteligentný smartfón. Je v ňom integrovaná služba Amazon Alexa, ktorú je možné aktivovať a používať aj bez odomknutia. A bezdrôtový zvukový systém umožňuje používateľom pripojiť súčasne až štyri Bluetooth audio zariadenia naraz.

Pre ešte väčšiu dostupnosť je moto x4 vybavený aj Moto Key umožňujúcim pristupovať k vašim obľúbeným webstránkam zabezpečeným heslom cez váš telefón alebo notebook jednoduchým dotykom vášho prsta, zatiaľ čo silné šifrovanie zabezpečuje ochranu dát.

moto z2 Force Edition: Bezpečný, odladený a výkonný

Nový moto z2 Force Edition odstraňuje obmedzenia s obrazovkou, ktorá zaručene nepraskne alebo sa nerozdrví, s tenkým a celokovovým dizajnom, duálnym 12 MPx fotoaparátom a najrýchlejšími možnými dátovými prenosmi.

Sila a výkon

Nový moto z2 Force v sebe kombinuje štíhly a celokovový dizajn vytvrdený špeciálnym hliníkom série 7 000 a unikátnou technológiou Moto ShatterShield s 5,5-palcovým Quad HD AMOLED displejom, ktorý je odolný voči prasknutiu a rozbitiu.

Celodenná výdrž batérie umožňuje používateľom pokračovať bez vyhľadávania elektrickej zásuvky – a keď je čas na nabitie, rýchle nabíjanie TurboPower nabije batériu na 8 hodín používania už za pár minút. Výkonný Qualcomm Snapdragon 835 Mobile Platform sa postará o bezkonkurenčný výkon, okamžitú odozvu a najrýchlejšie možné dátové rýchlosti, ktoré umožňujú používateľom sťahovať veľké súbory a aplikácie v okamžiku a streamovať hudbu alebo videá bez námahy.

Profesionálne zábery sú tak jednoduché

Dve kamery znamenajú dvojnásobné zaostrenie. Duálne 12 MPx kamery, jedna čiernobiela a jedna farebná spolupracujú, aby zachytili brilantné fotografie v najvyššej možnej kvalite. Umožňujú tiež používateľom pridať efekt hĺbky a rozmazané pozadie a zachytiť tak skutočnú hĺbku poľa.

Rovnako ako moto z2 Play, aj moto z2 Force disponuje najnovšími Moto Experiences vrátane nočného displeja, okamžitých dotazov v Moto Voice a predným senzorom na odtlačky prstov. moto z2 Force je kompatibilný aj s Moto Mods, vďaka čomu môžu používatelia používať svoj mobil úplne novými spôsobmi – môžete ho okamžite premeniť na 360° fotoaparát, hernú konzolu, výkonný stereo reproduktor, video projektor alebo externú batériu.

Moto 360-stupňová kamera: Zachytí všetko

Jednoducho prichyťte nový 360 Camera Moto Mod na akékoľvek zariadenie moto z a premeňte ho na 360-stupňovú kameru, ktorá zachytí všetko. Stlačením jedného tlačidla môžu používatelia zaznamenať interaktívne 360-stupňové video v rozlíšení 4K s úžasným 3D zvukom, ktorý bude prichádzať zo smeru, ktorým sa práve pozeráte.

Pokročilý softvér na úpravy umožňuje používateľom prispôsobiť obsah tak, aby zodpovedal ich jedinečným potrebám. A keď sú pripravené na prezeranie, fotografie a videá sa dajú ľahko zdieľať s priateľmi na sociálnych sieťach priamo z aplikácie Google Fotky.

Transformujte svoj tablet – Lenovo Home Assistant Pack

Vďaka Alexa budú inteligentnejšie aj ostatné zariadenia a ako prvú ju prinášame na naše tablety. Rodinne orientovaná séria Tab 4 sa tak vďaka Home Assistant Pack poháňaným Alexou stáva ešte viac všestranná. Použite svoj hlas na získanie správ, počasia alebo informácii z kalendára a všetko si to pozrite na displeji Tab 4. So svojím hlasom však môžete robiť ešte viac. Použite ho na online nakupovanie, počúvanie hudby alebo ovládajte svoju inteligentnú domácnosť. Použitím displejových kariet na 10-palcovej alebo 8-palcovej obrazovke môžete zistiť, čo prehľadávate. Všetko, čo potrebujete urobiť, je opýtať sa. Home Assistant Pack doplní Tab 4 o aplikáciu Home Assistant, silný, trojwattový reproduktor so širokospektrálnym rozpoznaním hlasu a dvoma mikrofónmi, takže môžete vyhľadávať rozprávaním a počúvať výsledky až do 3 metrov z každého smeru. Ak si chcete užiť tento druh personalizácie, vložte svoj Tab 4 do Home Assistant Pack, sledujte, ako sa zmení rozhranie obrazovky na Home Assistant Interface a ste pripravení na používanie. Pri váhe 320 gramov s vami tento ľahký tablet pôjde kdekoľvek. S voliteľným Kid’s Pack a Productivity Pack, vám Tab 4 dovolí urobiť oveľa viac s jedným zariadením. Okrem možnosti transformácie na inteligentného asistenta, Tab 4 tiež ponúka Kid’s Pack pre 2v1 a detský tablet a Productivity Pack pre väčšiu efektivitu.

Prispôsobenie PC s Perom, Hlasom & Biometrickými údajmi na Yoga 920

Skratka PC už dlhšie neznamená len osobný počítač, ktorý je charakterizovaný interakciou, ktorá sa odohráva v jednosmernej výmene údajov medzi používateľom a zariadením. PC dnes znamená prispôsobenie a personalizovanie svojho zariadenia, a zároveň umelú inteligenciu, ktorá si kontextovo uvedomuje, kde sa nachádzate. S touto schopnosťou môže vaše zariadenie predvídať vaše potreby a rôznymi spôsobmi s vami spolupracovať. Konvertibilný notebook Yoga 920 posúva ďalej cestu k inteligentnejšiemu notebooku s novými funkciami, ako sú inteligentné pero, rozpoznávanie hlasu zo vzdialenosti, možnosti zmiešanej reality, biometrická bezpečnosť a ďalšie nástroje.

Keďže väčšina z nás chce stále pri tvorení používať klávesnicu alebo pero, Yoga 920 ponúka voliteľné Lenovo Active Pen 2 s Windows Ink, ktoré podporuje 4 096 úrovní citlivosti pera na kreslenie a robenie poznámok bez rozoznateľného oneskorenia. Navyše, rozpoznávanie hlasu, charakteristická technológia smartfónov a inteligentných reproduktorov, prichádza vďaka Cortana aj do tabletu a notebooku v jednom. Yoga 920 teraz rozpoznáva aj hlasové pokyny v pohotovostnom režime, a to až do vzdialenosti 4 metrov, takže môžete pridávať položky do nákupného košíka, poslať email, prehľadávať web, sledovať zásielky, spúšťať aplikácie a ďalšie. Cortana dokonca používa umelú inteligenciu, aby sa učila od svojich používateľov, takže Yoga 920 je po čase inteligentnejšia. Spája v sebe silu poslednej, ôsmej generácie Intel Quad Core i7 procesora spolu s Windows 10 a takmer bezokrajovej 4K IPS dotykovej obrazovky v 13,9-palcovom rámiku. Pri váhe iba 1,37 kg je možné tento konvertibilný prístroj skladať štyrmi spôsobmi a možno ho ohýbať v uhle 360° z notebooku na tablet.

Navyše, Yoga 920 prichádza v limitovanej edícií s ochranným krytom Gorilla Glass. Yoga 920 Vibes pozostáva z vizuálne príťažlivého dizajnu s motívom Star Wars Special Edition Yoga 920 Rebel Alliance a Star Wars Special Edition Yoga 920 Galactic Empire.

Používatelia, ktorí chcú obsah svojho notebooku zobrazovať na väčšej obrazovke, ho môžu spárovať s novým monitorom ThinkVision P27u. Má 4K bezokrajový displej, profesionálne podanie celého farebného spektra a vysokú rýchlosť odozvy, s pohodlím pripojenia USB Type-C a flexibilitou plne funkčného stojana, ktorý podporuje možnosť pridania voliteľného soundbaru.

Ďalej uvádzame 12-palcový Yoga 720, náš doteraz najprenosnejší a kompaktný Yoga 720 s hrúbkou 1,6 centimetra a hmotnosťou 1 146 gramov. Prichádza vo výbave s voliteľným perom Active Pen, čítačkou odtlačkov prstov a digitálnym asistentom Cortana. Odpojiteľný Miix 520 s Windows 10 prináša mobilným používateľom intuitívne možnosti, ako si vytvoriť obsah, alebo sa ponoriť do zábavy s digitálnym perom Lenovo a voliteľnou WorldView kamerou pre 3D zobrazovanie.

Cena a dostupnosť

Moto X4 bude na Slovensku dostupné začiatkom októbra za odporúčanú cenu 429 € s DPH u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.
Yoga 920 Glass bude na Slovensku dostupná v októbri za odporúčanú cenu 2 049 € s DPH u autorizovaných predajcov spoločnosti Lenovo.

Zdroj: Lenovo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk