Vývojári Fortnite omylom spustili spoločné hranie medzi PS4 a Xbox One

Vývojári Fortnite omylom spustili spoločné hranie medzi PS4 a Xbox One

 

Po niekoľkých hodinách boli servery späť v pôvodnom stave.

Na krátky čas si mohli hráči Fortnite na Xbox One a Playstation 4 vyskúšať hranie s používateľmi konkurenčných konzol. Funkcia však bola rýchlo po odhalení odstránená ako bug.

Hráč PRE_-CISION-_ na PS4 už pred troma dňami upozornil na to, že víťazom v jeho poslednej hre módu Battle Royale bol používateľ Xboxu. Všimol si to tak, že mal v mene medzeru, ktorá nie povoleným znakom na Playstation Network. Hráča s rovnakým menom našiel na Xbox Live, kde mu napísal správu. Ten mu potvrdil jeho teóriu, keď mu odpísal, že bol naozaj víťazom v nedávnej hre Battle Royale.

Hranie medzi rôznymi platformami (cross-play) je v poslednom čase témou mnohých debát. Dávno neplatí, že by spoločné hranie bolo obtiažne kvôli rozličným architektúram. V hrách ako Minecraft a Rocket League je už dnes možné, aby sa spolu stretli hráči z PC, Xbox One a Ninteda Switch. Sony sa však hraniu s inými konzolami, najmä s Xboxom, bráni.

Niekoľko hodín po medializácii správy o možnosti cross-play hrania medzi PS4 a Xbox One ju štúdio Epic Games odstránilo. V e-maili pre Kotaku povedali, že išlo iba o "problém s konfiguráciou" a už bol opravený. Táto "chybička" potvrdila aj dávnejšie slová vývojára Rocket League, ktorý povedal, že ide iba o "prepnutie spínača" a v priebehu hodiny by cross-play medzi PS4 a Xbox One spustili, ak by im to bolo dovolené.

Na tému spoločného hrania vo Fortnite reagovala aj hlava Xboxu Phil Spencer, ktorý povedal: "Bol by som rád, keby to nechali zapnuté."

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk