HP odhalilo prvú pracovnú stanicu typu 2v1 na svete

HP odhalilo prvú pracovnú stanicu typu 2v1 na svete

 

HP predstavilo na konferencii Adobe MAX najvýkonnejšie oddeliteľné PC na svete. To svojím výpočtovým výkonom i mobilitou reaguje predovšetkým na špecifické potreby umelcov, dizajnérov a digitálnych tvorcov, ktorí potrebujú využívať Adobe Creative Cloud a ďalšie profesionálne aplikácie. Výkon HP ZBook x2, prvej oddeliteľnej pracovnej stanice na svete, umožní lepšiu produktivitu a dá užívateľom slobodu, aby mohli pracovať kedykoľvek a kdekoľvek hneď ako dostanú inšpiráciu.

HP začalo s inováciami oddeliteľných PC pred niekoľkými mesiacmi, keď uviedlo na trh nové modely HP Spectre x2 a HP Elite x2. Predstavenie zariadenia HP ZBook x2 teraz dopĺňa tento hviezdny trojlístok o najvýkonnejšie oddeliteľné zariadenie cielené na dizajnérov a digitálnych kreatívcov. S týmto prírastkom do aktuálnej ponuky posilňuje HP svoju vedúcu pozíciu na trhu s PC a stáva sa priekopníkom v novej ére počítačov typu 2 v 1 ponúkajúcich špičkový výkon, eleganciu a efektivitu.

Oslobodenie digitálnej kreativity

S HP ZBook x2 môžu dizajnéri tvoriť s ľahkosťou vďaka štvorjadrovým procesorom Intel Core, dvojnásobnej pamäti oproti ostatným PC typu 2 v 1 a grafike NVIDIA Quadro, ktorá poskytne o 73 % vyšší grafický výkon ako Surface Pro. Tichý aktívny chladiaci systém s dvoma vetrákmi je navrhnutý tak, aby účinne odvádzal teplo od výkonnej grafickej karty a procesoru. Aby ešte lepšie vyhovoval potrebám tvorivej komunity, vrátane užívateľov Adobe, zakomponovalo HP do jeho konštrukcie tiež prispôsobiteľné klávesy HP Quick Keys rozpoznávajúce spustené aplikácie, ktoré umelcom ušetria čas pomocou 18 klávesových skratiek.

Mnoho tvorivých profesionálov dnes používa naraz hneď niekoľko zariadení, ako MacBook Pro a k tomu iPad, aby mohli plniť rovnaké úlohy, aké by hravo zvládli s HP ZBook x2. HP si uvedomuje, aká dôležitá je maximálna mobilita, a vytvorilo zariadenie, ktoré ponúkne užívateľom rovnaké možnosti, od použitia digitálneho pera po pripojenie k dokovacej stanici.
HP ZBook x2 je zatiaľ najvšestrannejšie zariadenie typu 2 v 1 od HP, ktoré umožňuje prácu v štyroch módoch: ako laptop, v rozpojenej podobe, pripojené k dokovacej stanici a vo forme tabletu.

  • V móde laptopu funguje HP ZBook x2 ako výkonná mobilná pracovná stanica s klávesnicou prevzatou z modelu HP ZBook Studio.
  • V rozpojenom móde môžu užívatelia tvoriť na tablete pomocou najpresnejšieho pera od HP, pričom majú stále k dispozícii všetky klávesové skratky vďaka Bluetooth klávesnici, ktorá nebude prekážať, ale bude vždy po ruke.
  • Pripojený k dokovacej stanici dokáže HP ZBook x2 prenášať obraz na dva ďalšie 4K monitory alebo celkom päť prídavných monitorov.
  • V móde tabletu si uchováva plný grafický výkon a umožňuje užívateľom zachytiť akékoľvek nápady s výkonnou grafikou NVIDIA 3D

S najprirodzenejším perom od HP môžu používatelia HP ZBook x2 tvoriť bez prestávky, pretože vôbec nepotrebuje dobíjať. Má totiž bezbatériovú konštrukciu založenú na technológii Wacom EMR a okamžite reaguje na každý jemný pohyb ľudskej ruky pre čo najprirodzenejší pocit z kreslenia. HP ZBook x2 vníma 4096 úrovní citlivosti na tlak i rôzne uhly náklonu a súčasťou je aj špeciálna guma. Ako súčasť najlepšie zabezpečenej a spravovateľnej rodiny mobilných pracovných staníc na svete disponuje HP ZBook x2 funkciou HP Sure Start Gen311 pre ochranu BIOSu, šifrovaním TPM 2.0 na úrovni hardvéru pre zabezpečenie citlivých dát, bezpečnými metódami overovania totožnosti pomocou čítačky Smart Card Reader a riešením Client Security suite Gen312 pre ochranu dát, zariadenia a totožnosti vrátane funkcie rozpoznania tváre a čítačky odtlačkov prstov.

To najlepšie z HP ZBook x2

HP ZBook x2 predstavuje ideálny prienik mobility a výkonu ukrytý v strojovo spracovanom šasi z hliníka a tlakom liateho horčíka, ktorého hmotnosť začína v móde tabletu na 1,6 kg a hrúbka na 14,6 mm a v móde laptopu na 2,2 kg a 20,3 mm. Vybavený je úžasným viacdotykovým 4K displejom s 14-palcovou uhlopriečkou alebo aj voliteľným 10-bitovým displejom HP DreamColor s miliardou farieb6 kalibrovaným na 100 percent farebného priestoru Adobe RGB. HP ZBook x2 tak má najpokročilejšie oddeliteľný PC displej na svete s dotykovým povrchom a ochranou proti odleskom, vďaka ktorému sa môžu užívatelia pustiť do práce za akýchkoľvek svetelných podmienok. A keď práve pracujú pri stole, môže HP ZBook x2 napájať aj dva 4K monitory z HP ZBook Dock pomocou technológie Thunderbolt 3.

Nový ZBook ponúkne okrem toho až 10 hodín výdrže na batérii pre maximálnu produktivitu a ultrarýchle nabíjanie (50 percent kapacity batérie len za 30 minút), až 4,2 GHz s funkciou IntelTurbo Boost, 32 GB RAM cez dva pamäťové kanály pre pohotovejšie reakcie aj pri väčšom zaťažení ako u komplexného vrstvenia vo Photoshope. Úložisko HP Z Turbo Drive je okrem toho až 6x rýchlejšie ako SATA SSD a až 21x rýchlejšie ako tradičné HDD úložiská. Miestne PCIe úložisko mimo to ponúka až 2 TB priestoru a nechýba ani slot na SD kartu v plnej veľkosti, ktorý využijú predovšetkým profesionálni fotografi. Pomocou dokovacej stanice alebo portov Thunderbolt 3 potom možné prenášať veľké súbory z kamier, externých úložísk, telefónov a ďalších periférií. Mobilná pracovná stanica HP ZBook x2 bola navrhnutá tak, aby ju bolo možné brať kamkoľvek a aby zvládla aj tie najnáročnejšie pracovné úlohy, prešla preto testami odolnosti MIL-STD 810G14. Okrem tých absolvovala desiatky ďalších testov pre certifikáciu a optimalizáciu výkonu u popredných poskytovateľov softvéru ako Adobe alebo Autodesk.

Ceny a dostupnosť HP ZBook x2

HP ZBook x2 bude na Slovensku dostupný od februára 2018, predajná cena v oblasti EMEA bude začínať na 1949 eurách bez DPH.

Zdroj: HP

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk