Novinky od HP - Výkonnejšie ultratenké notebooky, ale aj tlačiareň do vrecka

Novinky od HP - Výkonnejšie ultratenké notebooky, ale aj tlačiareň do vrecka

 

Mať so sebou výkonný počítač, ktorý zvládne akúkoľvek pracovnú výzvu, ale postará sa aj o zábavu, či dokonca nejaké tie hry, už je v dnešnom svete celkom bežná vec. Na trhu ale stále nie je príliš veľa zariadení, ktoré by boli schopné ponúknuť naozaj postačujúci výkon, s dostatočnou výdržou batérie a prémiovým dizajnom bez toho, aby ste v praxi vedeli o tom, že ich máte so sebou. A čo tak mať so sebou aj prenosnú tlačiareň, čo sa zmestí do vrecka? Spoločnosť HP predstavila novinky v podaní dvoch ultraľahkých notebookov aj špecialitu menom HP Sprocket a my sme samozrejme pri tom nemohli chýbať.

HP Spectre je názov rady notebookov, ktorý ľudia bažiaci po peknom dizajne a ľahkých zariadeniach poznajú už pár rokov. Teraz prichádzajú dve nové verzie, Spectre 13 a Spectre X360, v ktorých budú na výber mobilné procesory Intel Core i5 a i7 ôsmej generácie, až 1TB PCIe SSD, či 16GB RAM v tele z hliníku a karbónových vlákien. V ponuke farieb je u Spectre 13 stále keramická biela a tmavá strieborná, ale Spectre X360 príde nielen v overenej svetlo a tmavo striebornej, ale v limitovanej edícií, ktorej ružovú farbu ocení určite nežnejšia polovica populácie.

Po stránke batérie ponúknu oba modely až 11.5 hodinovú výdrž a možnosť nabiť ju na 50% kapacity už za polhodinu. Obrazovky na oboch zariadeniach chráni Corning Gorilla Glass a oba kúsky majú naozaj tenké rámčeky. Zaujímavosťou pri Spectre X360 je zabudovaná čítačka odtlačkov prstov, ktorá sa nachádza na bočnej strane, vďaka čomu pri tomto 2v1 zariadení funguje v každej polohe, nielen v tej tradičnej, notebookovej.

Prvýkrát na prémiové notebooky od HP zamierila aj chuťovka, ktorú uvítajú profesionáli pracujúci s citlivými dátami. Jej meno je HP Sure View a pri modeloch s FullHD displejom dokáže obmedziť pozorovacie uhly, aby nikto nemohol odčítať dôležité informácie, alebo odsledovať na čom užívateľ pracuje len tak cez jeho rameno.

Akokoľvek sú Spectre 13 a X360 zaujímavé, hlavnou hviezdou prezentácie bola vychytávka s menom HP Sprocket. Ide prenosnú tlačiareň, schopnú vytlačiť fotky na špeciálne papieriky HP ZINK s rozmermi 5 x 7.6 cm. Skvelou vlastnosťou je, že do tlačiarničky netreba dopĺňať žiadne náplne, či atramenty, pretože všetky dôležité látky v sebe má už samotný foto-papier a fotka vzniká vďaka tepelnej reakcii.

Vďaka tomu je možné tlačiť v takmer akýchkoľvek podmienkach a stačí na to nabitá tlačiareň, foto papier, ktorý je mimochodom vodeodolný, s úpravou proti rozmazaniu a roztrhnutiu a je ho možné aj nalepiť ako samolepku, a smartfón s operačným systémom Android, alebo iOS na ktorý treba nainštalovať aplikáciu HP Sprocket.

Samozrejme sme okamžite dostali HP Sprocket aj na vyskúšanie a jeho používanie je veľmi jednoduché. V aplikácií je možné fotografie z telefóna aj dodatočne upraviť, pridať na ne farebné rámčeky, filtre, alebo popisky.

HP Sprocket je až do konca roka dostupný exkluzívne v sieti predajní Alza, v čiernom a bielom vyhotovení za 129 eur a k nemu sú dokúpiteľné aj dodatočné foto-papiere v baleniach po 20 kusov za 13 eur.

HP Spectre 13 bude na Slovensku dostupný od novembra s cenovkou začínajúcou na sume 1329 eur a HP Spectre X360 sa v Slovenských obchodoch ukáže v podobnom čase so základnými verziami dostupnými od 1139 eur.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk