EA odkúpilo štúdio Respawn Entertainment, vývojárov série Titanfall

EA odkúpilo štúdio Respawn Entertainment, vývojárov série Titanfall

 

EA rozširuje svoje portfólio o ďalšie známe herné štúdio.

Herný gigant Electronic Arts vydal dnes tlačové vyhlásenie, v ktorom oznámil, že odkupuje štúdio Respawn Entertainment. Nadväzuje tak na dlhodobé partnerstvo, ktoré so štúdiom majú.

Spoločnosť Elecronic Arts bola vydavateľom hier Titanfall aj Titanfall 2, ktoré Respawn Entertainment, zložený z veteránov série Call of Duty, vyvíjal. Štúdio naviac v súčasnosti pracuje aj na neohlásenej hre z univerza Star Wars pre EA.

Založili sme Respawn s cieľom vytvoriť štúdio s najtalentovanejšími ľuďmi v priemysle a byť najlepším vývojárom inovatívnych hier. Cítili sme, že teraz nastal čas pripojiť sa k lídrovi, ktorý prinesie zdroje a podporu, ktorú potrebujeme na dlhodobý úspech so zachovaním našej kultúry a voľnosti. EA bol roky skvelým partnerom a tešíme sa na spojenie našich síl. Je to veľký krok pre Respawn, EA a našich hráčov.

Vince Zampella, výkonný riaditeľ Respawn Entertainment

Toto vyhlásenie má trpkú príchuť najmä kvôli nedávnemu zatvoreniu štúdia Visceral, ktoré je len jedným z dlhého radu milovaných štúdií zatvorených spoločnosťou EA. Je možné, že aj chystané odkúpenie Respawnu bolo jedným z faktorov, ktoré viedli k rozpusteniu Visceralu. Dúfajme, že Respawn nepostihne podobný osud.

Portál Kotaku na základe svojich zdrojov tvrdí, že k odkúpeniu štúdia bolo EA donútené kvôli tomu, že sa k rovnakému kroku chystal juhokórejský Nexon. Electronic Arts dorovnalo ponuku a zaplatí za Respawn Entertainment cez 300 miliónov dolárov. V rámci dohody je aj bonus na základe Metacritic hodnotenia ich chystaných hier Star Wars a Titanfall 3 (ten ešte nebol oficiálne ohlásený) až do výšky 140 miliónov.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk