Zoznam hier, ktoré nás čakajú v roku 2018 (1. časť)

Zoznam hier, ktoré nás čakajú v roku 2018 (1. časť)

Každý rok vyjde na svetlo sveta veľmi veľa hier. Či už veľké AAA tituly od prestížnych štúdií alebo menšie, ale o nič menej zábavné indie projekty. Nie každá sa podarí, nie každá má predaje, aké by si zaslúžila. Poďme sa pozrieť, čo nás čaká (a pravdepodobne neminie) budúci rok.

Január sa nezadržateľne blíži a s ním aj preplnené posilňovne. Všeobecne to málokomu vydrží dlhšie ako pár týždňov (v tom lepšom prípade), a preto vám prinášame prehľad titulov, ktoré by vás mohli zaujímať, keď vás boj s gravitáciou omrzí. Bude to pestrý rok, od hier s otvoreným svetom až po indie skákačky. Je toho naozaj veľa a je sa na čo tešiť. 

Far Cry 5

27. február 2018 | Ubisoft 

Séria sa presťahovala do hôr v Montane, kde vyčíňa vraždiaci kult. Nový prerobený systém "zbrane k najatiu" znamená, že môžete kedykoľvek zavolať na pomoc priateľov (vrátane leteckej podpory, ostrelovačov alebo dokonca psov).

Metro Exodus

2018 | 4A Games
Najnovšie Metro nás zavedie do ožiareného, ale krásneho postapokalyptického sveta v okolí Moskvy. Úvodný trailer nám ukázal staré známe zbieranie zdrojov, strielanie mutantov a útek pred ožiareným medveďom na prechádzajúci vlak.

Vampyr

Jar 2018| DONTNOD Entertainment

Vývojár stojaci za Life Is Strange posúva svoje horizonty a mieri do počiatku dvadsiateho storočia, do upírmi zamorenom Londýna. Ako jeden z upírov, Dr. Jonathan Reid, sa snažíte nájsť liek pre chorých obyvateľov.

Ori and the Will of the Wisps

Termín ešte nie je upresnený | Moon Studios
Tento titul očaril hráčov emocionálne nabitým príbehom a náročnosťou. Štúdio ukázalo trailer na tohtoročnom E3, kde Ori upokojoval malú sovu, ktorá smútila nad mŕtvymi rodičmi. Nikto nepovedal, že krása musí byť príjemná...

BattleTech

2018 | Harebrained Schemes

Jordan Weisman a vývojári za Shadowrun Returns sa spojili, aby vyvtorili titul na základe 33 rokov starej stolovej hry, kde bude aj plnohodnotná kampaň pre jedného hráča.

Hunt: Showdown

Dátum ešte nie je upresnený | Crytek
Crytek, ktorý má na svedomí sériu Crysis, pokračuje v peknej práci a prináša ďalšiu vizuálne úžasnú hru. Titul kombinuje hororovú atmosféru z Resident Evilu a Stalkera s bojmi z DayZ. 5 tímov na mape veľkej 520 km² a plnej močiarov, kde nájdeme troch démonov na zabitie. Monštrá budú mať korisť, ktorú musíte zobrať skôr ako druhý tím.

A Way Out

Začiatok roka 2018 | Hazelight 
Tvorcovia Brothers: A Tale of Two Sons pracujú na kooperačnej hre s témou úteku z väzenia. Dvojité sledovanie situácie dáva priestor k improvizácii a zároveň núti hráčov rozmýšľať a vymýšľať nové taktiky postupu.

Anthem

Jeseň 2018 | BioWare
Vstúpte do sveta "freelancerov" oblečených v mechanických oblekoch, ktorí chránia poslednú baštu ľudstva a zbierajte rôzne veci, keď ste mimo nej. Na multiplayer zameraná hra, kde môžete lietať v oblakoch, pod vodou, bojovať s obrovskými príšerami a čeliť nástrahám ničivého počasia.

State of Decay 2

Jar 2018 | Undead Labs

Dobrý zombie simuláror, ktorý prechádza zo singleplayera do multiplayera. K dispozícii budú tri nové mapy, z ktorých každá bude mať veľkosť mapy pôvodnej hry, ako aj vylepšené remeselné vyrábanie.

Ace Combat 7: Skies Unknown

2018 | Bandai Namco

Nové typy lietadiel, ako sú futuristické vysokorýchlostné drony a A-10 Warthog, sľubujú veľa zábavy v oblakoch.

The Crew 2

Marec 16 | Ivory Tower/Ubisoft Reflections

Zatiaľ čo prvá posádka predstavila takú veľkú mapu Spojených štátov, že z New Yorku do Los Angeles trvá prejsť viac ako 40 minút, pri 100 kilometrov za hodinu. Jeho pokračovanie sa snaží rozšíriť túto mapu zo všetkých uhlov.

 GreedFall

2018 | Spiders

Raj na záhadnom ostrove objavili bojové frakcie a je na hráčovi, nech sa rozhodne, ku ktorej sa pridá. RPG zo 17. alternatívneho storočia.

Jurrasic World Evolution

 2018 | Frontier

Chceli ste si niekedy vybudovať vlastný Jurský park? Konečne budete mať príležitosť. Celý titul je založený na najnovšej snímke Jurský svet.  

Zdroj: pcgamer.com, video: YouTube.com/metrovideogame, YouTube.com/Hunt: Showdown, YouTube.com/UbisoftUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk