Najočakávanejšie hry v roku 2018: To najlepšie očami našich redaktorov

Najočakávanejšie hry v roku 2018: To najlepšie očami našich redaktorov

 

V predchádzajúcich článkoch sme sa spoločne pozreli na to, aký bol rok 2017 z pohľadu našej redakcie. Zhrnuli sme si tie najlepšie i najhoršie udalosti, ktoré hýbali týmto herným rokom. V dnešnom článku sa zas pozrieme na najhorúcejšie hity, ktoré nás v roku 2018 čakajú.

To, že naši redaktori sú skutočne rôznorodí bolo jasné už v spomínanom súhrne a zdá sa, že ani v tomto prípade to nebude inak. Po prečítaní článku nás celkom určite poteší aj váš osobný výber naj päť titulov, ktoré v roku 2018 netrpezlivo očakávate. Poďme na to!


 JÁN SCHNEIDER - REDAKTOR

Kingdom Come: Deliverance
Daniel Vávra, Viktor Bocan a prvotina štúdia Warhorse Studios. Mám za sebou beta test, ale aj demo z Gamescomu, no stále neviem odhadnúť, ako tento RPG počin bez fantasy prvkov zo stredoveku môže dopadnúť. V podstate sú len dve cesty – úplne prepadnú alebo sa o hre bude ešte dlho hovoriť - v dobrom svetle. Priemer neexistuje.

God of War
Najnovší Boh vojny sa tentoraz zameria na dospelejší príbeh, kde bude Kratosovi sekundovať jeho syn. Očakávam plno rád a múdrostí do života, pričom si určite užijeme aj poriadnu porciu akcie v oslnivom kabáte.

Escape from Tarkov
Toto je moja čierna karta. Titul, ktorý jasne mieri medzi hardcore hráčov a disponuje unikátnymi prvkami v hrateľnosti, si určite zaslúži pozornosť herného publika. Už teraz v uzatvorenom beta teste vývojári zo štúdia Battlestate Games ukazujú, ako sa správne komunikuje s hráčmi, čo je rozhodne veľmi sympatické, takže o osude hry nemám najmenších pochýb.

A Way Out
Väzenské prostredie, kooperácia, sympatický hrdinovia a určite aj zaujímavá príbehová vsuvka. Už Brothers: A Tale of Two Sons mal svoje kvality a A Way Out môže posunúť latku ešte vyššie.

Detroit: Become Human
Hry štúdia Quantic Dream mi proste sedia. Aj keď ich predchádzajúce počiny Heavy Rain a Beyond: Two Souls niektorí odsudzujú za „málo hrania a veľa pozerania“, tak za mňa rozhodne áno. Spomínané hry majú silný emocionálny odkaz a Detroit: Become Human na tom nebude inak.


ĽUBOMÍR ČELÁR - REDAKTOR

World of Warcraft: Battle for Azeroth
Na nový datadisk do WoW-ka sa neskutočne teším. Konečne sa odoberieme zo sveta, v ktorom prevláda zelená farba a konečne sa dočkáme aj nových zápletiek ako len stále omieľaného Felu a už otravnej Légie. Ak bude Battle for Azeroth aspoň tak dobrý ako Legion, máme sa na čo tešiť.

Sea of Thieves
Piráti - kto by ich nemal rád. Mám také tušenie, že táto hra bude naozaj zaujímavá a presvedčí o tom iroké publikum. Uvidíme!

Detroit: Become Human
Hry ako Detroit mám veľmi rád a túto hru si určite nenechám ujsť. 

Kingdom Come: Deliverance
Na túto českú hru sa teším nielen preto, že vyzerá zaujímavo, ale aj preto, lebo si od nej sľubujem naozajstný herný zážitok. Tvorca tejto hry Dan Vávra nasľuboval pomerne veľa a ak bude hra naozaj taká, ako sa o nej hovorí a píše - bude to klenot medzi videohrami.

Red Dead Redemption 2
Prvý diel tejto kovbojskej hry bol perfektný a na druhý sa už roky neviem dočkať. Bang, Bang!


 MAROŠ GOČ - REDAKTOR

Dragon Quest XI: Echoes of An Elusive Age
Nový diel série Dragon Quest, to je pre všetkých milovníkov JRPG doslova sviatkom. A že vydanie Dragon Quest XI tým sviatkom bude teda poriadnym. Podľa informácií prichádzajúcich z japonských recenzií nás totiž čaká nezabudnuteľný herný zážitok s neuveriteľným množstvom herného obsahu. Hra si navyše vyslúžila maximálne hodnotenie 40/40 v prestížnom hernom magazíne Famitsu, čo len podčiarkuje, že Square Enix si na jedenástom diele Dragon Quest dalo viac ako len záležať. Veď od posledného dielu vydaného u nás prešlo už vyše 8 rokov a fanúšikov treba za dlhé čakanie odmeniť výnimočným kúskom.

Final Fantasy XV Windows Edition
Aj keď som vo svojej recenzii udelil pätnástej poslednej fantázii 3 hviezdičky z 5, na PC verziu som viac ako len zvedavý. Hra nielen že pobeží v lepšej grafike, ale vďaka feedbacku hráčov bola riadne vylepšená. Tvorcovia od vydania pôvodnej verzie napumpovali hru rôznymi patchami a novými prvkami a PC verzia bude pritom okrem toho obsahovať aj všetky vydané DLC. Som preto nesmierne zvedavý, či sa takáto kompletná verzia Final Fantasy XV dokáže v mojich očiach vymaniť z priemernosti, a či sa dokáže premeniť v skutočne kvalitný titul, v aký sme všetci dúfali, keď Final Fantasy XV prvýkrát vychádzalo. Potenciál tu na to rozhodne je.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
Priznám sa, že táto hra nepatrí do môjho zoznamu preto, že ide o pokračovanie rozprávkovej nádhery z PS3, ale preto, že toto pokračovanie rozprávkovej nádhery z PS3 vyjde aj na PC. Konečne sa aj my, PC hráči, budeme môcť zoznámiť s tou bezhraničnou fantáziou vývojárov z Level-5, s tou prekrásnou hudbou skladateľa Joea Hisašiho, a s tým najroztomilejším štýlom, s akým sa môžeme v žánri RPG vlastne stretnúť. Ni no Kuni II má taktiež priniesť viaceré inovatívne novinky. Aj keď sa vyrovnať kvalitám predchádzajúceho Wrath of the White Witch bude určite ťažké, Revenant Kingdom vyzerá z ukážok ako hra, ktorá na to určite má.

Vampyr
To, že DONTNOD patrí medzi moje najobľúbenejšie štúdia súčasnosti, to tvorcovia dokazujú už od svojich počiatkov. Remember Me a Life is Strange, to sú tituly, ktoré aj napriek určitým chybám zaujmú svojim originálnym štýlom, perfektne rozprávaným príbehom a inovatívnymi elementami. Autori Vamypra zatiaľ príliš nehypovali a skôr sa držali v úzadí, čo môže znamenať, že hra bude skôr považovaná za určitého čierneho koňa roku 2018. Lenže Vampyr bude podľa mňa takým čiernym koňom, ktorý nabetón prekvapí. A ja mám za to, že to prekvapenie bude poriadne veľké.

Detroid: Became Human
Nie som žiaden fanúšik interaktívnych filmov, či vizuálnych noviel a podobné hry vôbec nevyhľadávam, no Detroid: Became Human ma predsa len veľmi zaujal. Niečo v tej hre jednoducho je, niečo, čo zatiaľ neviem presne definovať, niečo zvláštne, čo robí pre mňa túto hru tak príťažlivou. Že by to bolo tak fantastickou futuristickou atmosférou? Citlivým pojatím rôznych ťažkých dospelých tém? Alebo snáď cyberpunkovým zasadením, v ktorom sa hra nachádza? Pravdepodobne za tým bude kombinácia všetkých vymenovaných faktorov.


 DOMINIK FARKAŠ - ŠÉFREDAKTOR

A Way Out
Mať manželku so záujmom o hry má svoje výhody. Hra so zaujímavým námetom a ešte zaujímavejším prevedením. S nutnosťou hrania v co-ope sa z nej určite nestane kasový a predajný trhák. Ale nápad vyzerá fakt dobre. Jednou z dobrých správ je, že hra sa javí ako čisto singelplayerová, takže dúfam, že bude bez mikrotransakcií. Aj keď možno si EA nájde cestu...

Biomutant
Skvelo vyzerajúce RPG od bývalých tvorcov série Just Cause. Farebné, štylizované a aj keď informácií je málo, tak to čo sme doteraz videli mi stačilo na to, aby som sa na hru začal neskutočne tešiť.

Metro: Exodus
pokračovanie skvelej série, pri ktorej o kvalitách nepochybujem. Teda iba do momentu, pokiaľ open world nebude smrdieť po Ubisoft open worldoch, ktoré už nemôžem ani cítiť. Ale autori zatiaľ nesklamali, takže dúfam, že budú v homerunoch pokračovať.

Darksiders III
Jedna z mojich najobľúbenejších sérií minulej generácie sa vracia od tvorcov predchádzajúcich dielov. Takže kvalitka takmer zaručená. Fury vyzerá príťažlivo a medzi démonmi vyzerá ešte lepšie.

Anthem
Anthem ma očaril. Nevideli sme z hry síce veľa, ale to čo som videl ma potešilo. Aleeeee.... EA a ich rok 2017. Ich bastartizovanie dobrých hier. Takže opatrné potešenie kryté obrovskými obavami.


 ĽUBOMÍR LAZOR - REDAKTOR

Forza Horizon 4
Ako veľkým fanúšikom áut si u mňa Forza (najmä Horizon séria) našla miesto. Je to asi jediná séria, z ktorej mám každý jeden diela tento nadchádzajúci by sa konečne mohol odohrávať v dlho očakávanom Japonsku.

Call of Duty
Síce nevieme ani len názov, ďalší titul z tejto série robíštúdio Treyarch, ktoré bolo vždy tým najkreatívnejším (Black Ops trilógia). Zároveň by sa malo odohrávať v modernej dobe, ktorú mám momentálne najradšej, keďže ma v poslednom čase chytilo Call of Duty Modern Warfare Remastered.

The Crew 2
V jednotke som sa v tom otvorenom svete veľmi vyhral. Mal som všetko čo som chcel a stále bolo niečo ďalšie, čo by sa dalo urobiť. Teraz keď majú pribudnúť okrem áut aj formuly, lode a lietadlá, atak sa všetko bude dať preskúmať z inej perspektívy. Jediná škoda je, že The Crew ostalo v USA.

Metro Exodus
Strašne sa mi páči keď je hra inšpirovaná knihou. Knihy veľmi nečítam, ale ak je hra inšpirovaná knihou veľmi ma to láka. Zároveň sú pre mňa hry s alternatívnou budúcnosťou dosť vysoko. Či už Wolfenstein alebo Metro prípadne Ohlásený Cyberpunk 2077.

??????
Posledné miesto by som nenechal nejakej novej hre, ale tým, ktoré už sú vo vývoji dlhšie a sú pravidelne aktualizované. Konkrétne sa teším na Overwatch, The Division a Rainbow Six Siege.


 MATÚŠ KURIĽAK - REDAKTOR

God of War
God of War je legendárnou sériou pre Playstation. V jej pokračovaní sa hlavný hrdina Kratos ocitne vo svete Nórskej mytológie, kde učí svojho syna prežiť. Hry z tejto série som hrával už ako malý a nesmierne ma potešilo, že po dvojročnej pauze vyjde nová časť, ktorá bude úplne iná od predošlých.

Metro: Exodus
Hry Metro 2033 a Metro: Last Light sa odohrávajú v Rusku v postapokalyptickom svete s prvkami survival hororu. Ste preživším v ruskom metre, kde má vaša skupina úkryt pred vonkajším svetom. Pokračovanie nesie názov Metro: Exodus. Má geniálny príbeh a krásny, pritom nebezpečný svet. Vašou úlohou bude nastúpiť na Auroru, vylepšenú parnú lokomotívu, ktorá spolu s ostatnými preživšími pôjde na východ s cieľom dosiahnuť lepší život.

The Last of Us: Part II
Napriek takmer perfektnému ukončeniu hry The Last of Us, sa znovu pridávame k postapokalyptickému príbehu otca s adoptívnou dcérou v úplne novom pokračovaní príbehu. Aj táto časť bude emotívne nabitá, no tentokrát to nebude príbeh o láske, ale pôjde o nenávisť. The Last of Us je jednou z najlepších príbehových hier, aké som kedy hral a som presvedčený, že pokračovanie bude minimálne rovnako dobré, ako prvá časť.

Days Gone
O hre Days Gone zatiaľ vieme, že pôjde o open-world akčnú adventúru, ktorá sa odohráva dva roky po vypuknutí svetovej epidémie. V hlavnej úlohe vystupuje Deacon St. John, lovec, ktorý bojuje vo svete plnom zombíkov, aby našiel dôvod žiť.

Kingdom Come: Deliverance
Hra od českého štúdia Warhorse je stredoveká open-world hra RPG s bohatým príbehom. Odohráva sa v Českom kráľovstve, v ktorom smrť milovaného vládcu Karla IV uvrhla kráľovstvo do doby, v ktorej vládne temno, chaos a korupcia.


 MÁRIO LORENC - ZÁSTUPCA ŠÉFREDAKTORA PRE SEKCIU NOVINIEK

The Last of Us: Part II
Kto hral prvý diel, pochopí. Kto nehral, mal by!

Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come bude buď absolútny hit, alebo totálny prepadák. Tak či onak,
musím byť pri tom.

Metro: Exodus
Perfektná knižná predloha, skvelá herná adaptácia. Prvé dva diely boli
perfektné a neexistuje dôvod predpokladať, že Exodus bude iný.

Vampyr
Upíri, temná atmosféra a kvalitný príbeh. Už teraz viem, že prvé dve
veličiny vo Vampyrovi určite budú, a som zvedavý, ako na tom bude tretia.

Call of Cthulhu
Zápletka v štýle detektívky, v ktorej hlavný hrdina príde do rybárskej
dediny na akomsi Bohom zabudnutom ostrove, je pre mňa polovičnou zárukou
úspechu. A ešte to je aj v štýle Lovecraftovho obludária...


 PETER PAVLÍK - REDAKTOR

A Way Out
Príbehovo založených hier s kampaňou pre dvoch hráčov dnes nie je veľa. A Way Out postavený okolo kooperácie dvoch hráčov aj preto znie skvelo, no na tomto koncepte sa toho môže veľa pokaziť, a tak svoje očakávania radšej krotím.

Ace Combat 7: Skies Unknown
Túto hru som zmienil už na mojom minuloročnom zozname očakávaných hier, no keďže bola odložená na rok 2018, tak figuruje aj v tomto. Veľkým lákadlom Ace Combat 7 je pre mňa podpora Playstation VR, do dátumu vydania si ale musím zaobstarať vrecká na vracanie.

God of War
Príbehy Kratosa patrili vždy medzi najlepšie hry pre konzoly Playstation a po niekoľkoročnej odmlke sa vracia v novom kabáte. Aj keď sa mi zdá poľudštenie hlavného hrdinu zatiaľ akési silené, nepochybujem, že sa aj tak máme v novom svete severskej mytológie na čo tešiť.

Persona 3: Dancing Moon Night a Persona 5: Dancing Star Night
Ide o mierne podvádzanie, no v tomto prípade mi snáď dovolíte výnimku, keďže ide v istom zmysle o tú istú hru. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Dancing spinoffy série Persona sú iba lacný "fan service". Persona 4: Dancing All Night však dokázala, že v ničom nezaostáva za špičkami žánru rytmických hier a je tak skvelou voľbou pre fanúšikov série, ktorí sa neštítia tohto typu hier. Vydanie dvojice hier mimo Japonska zatiaľ síce nebolo potvrdené, no verím, že sa lokalizácie dočkáme ešte tento rok.

Spiderman
Spiderman patrí medzi mojich obľúbených superhrdinov a Insomniac Games zasa medzi moje obľúbené herné štúdiá, takže z môjho pohľadu ide o dokonalý zväzok. Uvidíme, čo sa zo spolupráce s Marvelom nakoniec vykľuje.


 DANIEL PAULINI - HW RECENZENT

Metro Exodus
Keď sa tak nad tým zamýšlam, príde mi veľmi vtipné, že do svetu stiesnených priestorov moskovského metra, plného nebezpečia, potenciálnych priaťelov aj nepriateľov, či zmutovaných predátorov som sa prvýkrát dostal len preto, že som tieto hry využíval na testovanie hardvéru. Od tých čias som si ale užil ako atmosféru v Metro 2033, tak prekvapenia v Metro: Last Light. A Metro Exodus nemôže prísť dostatočne skoro.

Psychonauts 2
Na pôvodných Psychonautov mám neskutočne krásne spomienky. Nielen podľa môjho názoru ide o jednu z najlepších platformer/puzzle hier všetký čias. A hoci som pri hraní zažil množstvo zlyhaní, smrtí a iných failov, pevne verím, že Psychonauts 2 sa stane aspoň rovnako kultovou klasikou ako jeho predchodca.

The Crew 2
The Crew mal svoje chybičky krásy. A že ich nebolo málo. Ale neprestávajúca podpora zo strany štúdia aj vydavateľstva pomaličky uhladzovali tie najväčšie problémy a dodávali do hry nové možnosti a obsah ešte dva roky po vydaní. Aj preto sa The Crew stal vcelku obľúbenou hrou a ukázal, že závodné hry patria aj do úplne otvoreného sveta, kde sa dá ísť takmer všade. Prekrížujem prsty, aby sa pokračovanie poučilo na predošlých prešľapoch a aby Ubisoft ukázal vydavateľstvu EA, ako má vyzerať perfektná arkádová pretekárska hra s tuningom a otvoreným svetom.

Lonely Mountains: Downhill
Každý máme nejaký obľúbený žaner hier, či už je to RPG, FPS, či iné. Jeden žáner hier si a ale nájde obľubu u káždého hráča a to sú jednoduché zabijáky času. Lonely Mountains: Downhill neponúkne fotorealistickú grafiku, ani hektolitre krvy. Ale dúfam, že ponúkne dostatočne veľkú várku zábavy a oddychu, keď sa mi už nebude chcieť zlepšovať časy na pretekárskych okruhoch, alebo loviť achievementy v akčných hrách.

Sword Art Online: Fatal Bullet
Nikdy som sa netajil, že jedným z mojich potešení v živote je okrem hier a počítačov aj anime. A práve anime s názvom Sword Art Online ma pred pár rokmi naozaj chytilo, nakoľko skombinovalo všetky tri moje spomínané potešenia do jedného. Táto FPS/RPG hra zasadená do sveta Gun Gale Online, s grafikou pripomínajúcou jednu z mojich najobľúbenejších sérií Borderlands, jednoducho nebude môcť byť zlá. Lebo pekne prosím.


 PETER BAGOŇA - REDAKTOR

God of War
God of War bola moja prvá PS2 hra. Nanešťastie som originálku stratil, ale od tej doby som odohral všetky PS2 a PS2 God of War tituly a bavil ma každý jeden. Skvelá rubačka a verím, že PS4 God of War bude skvelá možnosť ako sa vrátiť k sérii.

Kingdom Hearts III
Na tú hru čakám už ani neviem ako dlho. Kingdom Hearts ma na prvý pohľad nezaujímalo, ale keď mi to dal zahrať na návšteve kamarát, užíval som si hodiny súboje v koloseu, proti viac aj menej známym postavám. Gameplay mi učaril a takisto aj príbeh a Kingdom Hearts sa stalo jednou z mojich najobľúbenejších herných sérií vôbec. Teraz hry znova prechádzam na PS4 remaster kolekcii a ak sa teda naozaj dočkáme KH3 tento rok, akurát dohrám predošlé hry a budem veľmi rád.

The Last of Us: Part II
Jeden z dôvodov, prečo som si kupoval PS4 bol aj The Last of Us. Skvelý post-apo zážitok (celkovo mám veľmi rád post-apo tématiku vo všetkom :D) a i keď som bol sklamaný, že pokračovanie nevyšlo už v 2017, aspoň sa mám na čo tešiť tento rok. Už nech to je tu.

Bloodstained: Ritual of the Night - Castlevanie: SotN
Je jedna z najlepších PS1 hier, ktorú si pamätám, že som hral. Nerobí mi problém sa k nej kedykoľvek vrátiť. Keďže táto hra je primárne od autora mnohých Castlevania hier, medzi ktorými je aj SotN, nemám nad čím váhať. Dianie okolo hry sledujem od spustenia jej super zábavnej Kickstarter kampane a i keď som na ňu bohužiaľ neprispel (nebolo za čo v tej dobe :( ) na vydanie hry sa teším.

The Lord of the Rings LCG
Možno sa niekto zasmeje. Tento rok sa teším na veľa hier, zopár ich mám aj predobjednaných ale 5. miesto TOP najočakávanejších hier s pokojným srdcom venujem Pánovi Prsteňov a myslím to vážne. Patrím k fanúšikom spoločenských hier, či už ide o stolové alebo kartové hry. LotR LCG patrí k jedným z najznámejších a najlepších co-op hier pre dvoch hráčov. Dlho som sa chcel do hry pustiť a preto ma správa o digitálnej verzii príjemne prekvapila. Ostáva iba dúfať, že spracovanie digitálnej verzie bude kvalitné a o zábavu bude postarané. Zároveň pôjde o ďalší krok k priblíženiu spoločenských hier hráčom videohier, čo je z môjho pohľadu dobrá vec.


 RÓBERT GABČÍK - REDAKTOR

Metro Exodus
Sériu Metro mám veľmi rád. Skvelá atmosféra, krásna grafika a vynikajúci príbeh. Čo si budeme klamať, aj knihy boli perfektné. Každopádne po vzhladnutí gameplayu z hry na E3 sa mimoriadne teším, že bude pokračovanie a dúfam, že aj keď sa nebude odohrávať len v Metre, udrží si kvalitu, atmosféru a príbeh.

Anthem
Som fanúšik komiksov. Nepreferujem DC alebo Marvel, proste mám rád oboje. Tu si v podstate zahrám za ironmana v postapokalyptickom svete. V mojom výbere vidno, že práve taký typ hier mám rád. A či už ide o minulosť, súčastnoť, budúcnosť alebo úplne sci-fi. Skúmať neznámy a zničený svet? Neviem sa dočkať.

Days Gone
Viem, že autori nechcú slovo “Zombie” absolútne počuť a nedivím sa im. Takých hier je naozaj dosť. Preto to zobrali trošku inak a “besnota” ktorá napadla ľudstvo vyzerá zaujímavo. Najviac sa mi páči, že nemusíte minúť celý zásobník na jedného a padajú ako bežní ľudia. Hordy valiace sa na hráča? To tu ešte asi nebolo. Dúfam, že to bude stáť za to, lebo ukážka nemalachybu.

Jurassic World
Ktorý chlapec nemal rád dinosaury? Ja som ich od detstva miloval. Jurské parky som všetky videl asi 20x. Nehovoriac o hraní hier s touto tematikou. Raz som sa dostal k Jurassic Park: Operation Genesis a nemohol som sa od toho odrhnúť. Keď som sa dozvedel, že príde podobná hra, veľmi som sa potešil.

The Last of Us: Part II
Čo k tomu povedať? Jednotka bola veldielo. Neskutočný príbeh, užasná grafika a plynulé ovládanie. Naughty Dog je jedno z mojich naobľubenejších štúdií a nedám na nich dopustiť už od čias prvého Crasha. Možno som trošku zaujatý, ale čo vypustia von je pre mňa majstrovské dielo. Preto ak tento rok vyjde druhé pokračovanie, budem skákať 2,10 m.

Zdroj: vlastný, youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk