NETGEAR predstavil nové firemné prepínače i herné zariadenia

NETGEAR predstavil nové firemné prepínače i herné zariadenia

NETGEAR predstavil svoje novinky pre rok 2018. Urobil tak v rámci prestížneho veľtrhu International Consumer Electronics Show (CES), ktorý sa uskutočnil minulý týždeň v Las Vegas. Užívatelia sa môžu tešiť predovšetkým na herný router a prepínač Nighthawk Pro Gaming, inteligentné bezpečnostné osvetlenie Arlo, 10Gb firemné prepínače či novú pokročilú ochranu domácnosti proti kybernetickým útokom NETGEAR Armor.

Herný router a switch Nighthawk Pro Gaming

Prvou novinkou je výkonný a dizajnovo prepracovaný dvojpásmový herný Wi-Fi router Nighthawk Pro Gaming XR500E vybavený dvojjadrovým 1,7 GHz procesorom, Wi-Fi štandardom AC2600 Wave 2 a technológiou MU-MIMO. Pokročilý špičkový softvér zariadenia zabezpečuje prostredníctvom eliminácie prípadných časových prieťahov a stabilizácii pingu spoľahlivé a optimálne pripojenie za všetkých okolností. Vysoký výkon a rozsiahle možnosti prispôsobenia umožňujú funkcie Gaming Dashboard, Geo Filter, QoS a monitorovanie siete.

Ďalšou novinkou je 10gigabitový prepínač Nighthawk Pro Gaming SX10 (GS810EMX) v kovovom prevedení s ôsmimi gigabitovými a dvoma adaptívnymi 10Gb / multi-gigabitovými portami, ktoré poskytujú spoľahlivý prenos dát v piatich rôznych rýchlostiach: 100 Mb / s, 1 Gb / s, 2,5 Gb / s, 5 Gb / s alebo 10 Gb / s. Porty možno navyše vzájomne agregovať a dosiahnuť tak celkové prenosové rýchlosti až 20 Gb / s.

Inteligentné bezpečnostné osvetlenie

Bezpečnostné svetlo Arlo Security Light je 100% bezdrôtové LED osvetlenie odolné voči poveternostným vplyvom, ktoré zvyšuje bezpečnosť vonkajších priestorov domácností i firiem. Zariadenie možno ľahko ovládať prostredníctvom zadarmo dostupnej mobilnej aplikácie Arlo, ktorá umožňuje stanoviť časový plán alebo konkrétne situácie, v ktorých sa svetlo automaticky zapne. Užívateľ si zároveň môže vybrať z rady farieb a štýlov osvetlenia. V prípade, že zariadenie zachytí neobvyklú aktivitu, okamžite informuje užívateľa prostredníctvom výstražnej notifikácie. Bezpečnostné svetlo Arlo možno používať súčasne s bezpečnostnými kamerami Arlo. Zariadenie je kompatibilné tiež s platformami IFTTT a Amazon Alexa.

Nové multi-gigabitové firemné prepínače

Existujúce portfólio firemných multi-gigabitových prepínačov doplnili nové dvanásť (XS512EM) a dvadsiaťštyri-portové (XS724EM) prepínače ponúkajúci ľahké, spoľahlivé, bezpečné a cenovo
dostupné pripojenie k sieti. Zariadenia sú vybavené inteligentnými 10Gb / multi-gigabitovými portami s piatimi rôznymi rýchlosťami pripojenia: 100 Mb / s, 1 Gb / s, 2,5 Gb / s, 5 Gb / s alebo 10 Gb / s. Každý z portov možno monitorovať zvlášť a to prostredníctvom užívateľsky prívetivého webového rozhrania. Prepínače disponujú tiež širokou škálou pokročilých funkcií, ako napr. QoS,
zrkadlenie portov, IGMP snooping, rate Limiting, priority queuing či loop prevencia.

Prepínače NETGEAR Insight

Dostupné modely štýlových prepínačov Netgear Insight novo doplnili 24-portové ethernetové prepínače GC728X a GC728XP s podporou 10Gb pripojenia a širokou škálou pokročilých funkcií. Rovnako ako zvyšné modely možno nové prepínače ľahko nastavovať, monitorovať a spravovať odkiaľkoľvek na svete prostredníctvom bezplatnej mobilnej aplikácie. Tá bude počas februára tohto roku doplnená o cloudový webový portál NETGEAR Insight, ktorý používateľom ponúkne výhody širšieho zobrazenia.

Bezpečné domáce pripojenie

Medzi novinky tohto roku patrí tiež bezpečnostná služba NETGEAR Armor, ktorá chráni domácu sieť a zariadenia v nej pripojené pred prípadnými kybernetickými útokmi, ako napr. vírusmi, spammi,
Spybotmi či phishingom. Postará sa tak nielen o bezpečné prezeranie webových stránok, ale zároveň overí zraniteľnosť jednotlivých zariadení domácnosti, ukončí podozrivé aktivity či zabráni hackerom v prístupe do siete. NETGEAR Armor je kompatibilný s Wi-Fi routermi Nighthawk a Wi-Fi systémom Orbi. Služba bude dostupná v priebehu tohto roka v podobe firmvéru.

Zdroj: Netgear

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk