Synology vydalo betu 2.0 služby Active Backup for Office 365

Synology vydalo betu 2.0 služby Active Backup for Office 365

Synology oznámilo vydanie beta verzie služby Active Backup for Office 365 obsahujúcu, okrem už existujúcej podpory služby OneDrive for Business, aj rozšírenie podpory na ochranu pošty, kontaktov a kalendára. Služba tak umožňuje firmám ešte lepšie riadiť dáta uložené v službe Microsoft Office 365.

Keďže stále viac firiem presúva svoje operácie do cloudu, ide o naše prvé riešenie komplexného zálohovania firemných dát uložených u poskytovateľa cloudu. Rodina balíčkov Active Backup umožňuje jednoduchú konsolidáciu dát roztrúsených v rôznych fyzických, virtuálnych a cloudových prostriedkoch do centralizovaného zálohovacieho riešenia. Ďalšie riešenia Active Backup na zabezpečenie zálohovania virtualizačných a fyzických systémov budú predstavené v blízkej budúcnosti.

Ji-Yu Liu, riaditeľ skupiny aplikácií spoločnosti Synology Inc.

Medzi kľúčové funkcie patria:

  • Ochrana dát pošty, kontaktov a kalendára – zálohovať je možné nie len osobné a zdieľané poštové schránky vrátane odpovedajúcich štruktúr zložiek a príloh, ale taktiež kontakty a používateľské kalendáre. Firmy tak môžu efektívne uchovávať a chrániť svoje dáta pred potencionálnou stratou, odstránením alebo nechceným útokom.
  • Podrobné obnovenie, hľadanie a export – účinné filtrovanie pomocou kľúčových slov s novou funkciou hľadania obsahu. Tu môžu používatelia pomocou samoobslužného obnovovacieho portálu efektívne vyhľadať ten správny e-mail a obnoviť a stiahnuť napríklad iba jediný súbor, e-mail, jeho prílohu, kontakt či udalosti kalendára a to bez toho, aby museli obnoviť celú zálohu. Používatelia si môžu pred spustením obnovovania prehliadnuť podrobnosti e-mailu alebo kontaktu a presvedčiť sa, že obnovujú správnu položku.
  • Vylepšené funkcie správy – Prepracovaný ovládací panel pre centralizovanú správu ponúka IT správcom prehľad z jediného rozhrania o aktuálnej aj historickej ochrane služby pošty, kontaktov, kalendára či diskov, ďalej o aktuálnej spotrebe úložiska jednotlivých služieb a ponúka aj prehľad najaktívnejších používateľov s historickým prenosom dát. Funkcia zisťovania účtov navyše podporuje automatické pridávanie novo pridaných používateľov do ochrany pošty, kontaktov a kalendára a šetri tak prácu spojenú s ručným nastavením.

Licencia

Podpora služby OneDrive for Business je bezplatná, ale rozšírené funkcie, ako záloha pošty, kontaktov a kalendára budú po skončení obdobia beta testovania vyžadovať zakúpenie samostatných licencií pre jednotlivých používateľov. Počas platnosti beta verzie nebude vyžadovaná žiadna licencia a k dispozícii sú všetky softvérové funkcie.

Zdroj: Synology

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk