Acer predstavuje prvý Chrome OS tablet pre vzdelávanie: Chromebook Tab 10

Acer predstavuje prvý Chrome OS tablet pre vzdelávanie: Chromebook Tab 10

 

Nový Acer Chromebook Tab 10 je navrhnutý pre zákazníkov spoločnosti Acer vo vzdelávacom sektore a bude využívaný v triedach pre rozšírenie a zdokonaľovanie učenia študentov. Prináša rýchlosť, jednoduchosť a zabezpečenie systému Chrome OS vo formáte tabletu.

Študenti toho môžu urobiť viac vďaka QXGA displeju, ľahko prenosná konštrukcia

Študenti môžu vidieť svoju triednu prácu a aplikácie v úžasných čistých a jasných farbách na 9,7" QXGA IPS dotykovom displeji. Vďaka rozlíšeniu 2048×1536px pri hustote 264 pixelov na palec študentom ponúka neuveriteľne ostrý pohľad na témy, ktoré študujú. Štíhly profil a ľahko prenosná konštrukcia predurčuje Acer Chromebook Tab 10 k presunu medzi učebňami i k prenášaniu na ďalšie miesta pre nepretržité štúdium. So zariadením tak dokáže pracovať a zapojiť sa do výučby širšia škála študentov vrátane mladších ľudí s menšími rukami a to aj vďaka intuitívnemu dotykovému displeju, na ktorom môžu ľahko ovládať, približovať a prechádzať svoje lekcie.

Okrem toho Acer Chromebook Tab 10 plne podporuje Google Play, takže učitelia a študenti získajú prístup k miliónom aplikáciám pre Android, ktoré im umožní ľahkú spoluprácu, zapojenie sa do výučby a štúdium. Kompaktné rozmery zaručujú, že tablet Acer Chromebook Tab 10 bez problémov zapadne do batohu aj na stôl a vďaka jedinečnej farbe kobaltovo modrej vynikne, takže ho ľahko nájdete. Acer Chromebook Tab 10 váži len 550 g a má rozmery iba 172,2 × 238,2 × 9,98 mm.

Funkcie, vďaka ktorým využijete možnosti Chrome OS naplno

Študenti môžu využívať prednú 2Mpx HD webkameru, dvojicu sprievodných reproduktorov a mikrofón pre hovory prostredníctvom Google Hangouts. Zadný 5Mpx fotoaparát potom študentom umožňuje zachytiť videá a fotografie. Aby Acer Chromebook Tab 10 študentom poskytol ďalšie spôsoby interakcie, je vybavený stylusom Wacom EMR. Študenti môžu precízne pracovať s interaktívnymi aplikáciami, skicovať, robiť poznámky a zachytávať nápady, ktoré potom môžu zdieľať so svojimi spolužiakmi a učiteľmi. Stylus Wacom EMR je pre bezpečné uloženie zabudovaný do tela tabletu. Navyše nevyžaduje batériu a je odolný voči náhodným pádom. Okrem toho poskytuje Acer Chromebook Tab 10 dlhú až 9hodinová výdrž na batériu, čo je dostatok pre 1: 1 programy, kde študenti používajú zariadenia po celý školský deň a tiež doma pre projekty.

Jednoduchá správa a zabezpečenie

IT administrátori môžu nový Acer Chromebook Tab 10 spravovať rovnako ľahko ako ktorékoľvek iné zariadenia založené na operačnom systéme Chrome OS využívané na ich akademickej pôde. Môžu vykonávať aktualizácie, konfigurovať aplikácie, spravovať rozšírenia a politiky vďaka licencii Chrome Education. Acer Chromebook Tab 10 môže byť zdieľaný celou školou aj v laboratóriách, pretože systém Chrome OS podporuje prihlásenie niekoľkých používateľov. Poskytuje tak študentom rýchly prístup k informáciám, aplikáciám, projektom, službe Gmail a k ďalšiemu, keď sa prihlásia k svojmu jedinečnému účtu. Aj v prípade, že je zariadenie stratené, odcudzené alebo poškodené, študenti o svoje dáta neprídu. Úložisko na Google Drive uchováva súbory, dokumenty a fotky bezpečne v cloude a zabezpečuje, že je vždy k dispozícii tá najaktuálnejšia verzia. Naviac sa Chrome OS automaticky aktualizuje a chráni študentov pred neustále meniacimi sa online hrozbami, ako sú vírusy a malware.

Solídny výkon a moderné porty

Acer Chromebook Tab 10 rýchlo reaguje a môže mať spustených viac aplikácií naraz, pretože je poháňaný procesorom OP1 s dvomi integrovanými procesormi - dvojjadrovým Cortex A72 a štvorjadrovým Cortex-A53. Tiež je vybavený 4 GB pamäte RAM a vstavaným 32GB úložiskom. Študenti zostanú pripojení k svojej školskej sieti vďaka rýchlemu a spoľahlivému Wi-Fi pripojeniu 2 × 2 MIMO 802.11ac a môžu sa pripojiť k iným zariadeniam prostredníctvom rozhrania Bluetooth 4.1. Nový Acer Chromebook Tab 10 je vybavený portom USB 3.1 typ C, ktorý možno využiť na nabíjanie zariadení aj ostatných produktov, pre rýchly prenos dát rýchlosťou až 5 Gb/s a ​​na pripojenie HD displeja.

Tablet je tiež vybavený kombinovaným konektorom jack pre slúchadlá/mikrofón a čítačkou kariet MicroSD.

Plánovaná podpora pre rozšírenú realitu

Acer Chromebook Tab 10 bude v budúcnosti podporovať rozšírenú realitu, ktorá študentom umožní objavovať nové spôsoby výučby vďaka Expeditions AR. Expeditions AR je technológia rozšírenej reality od Google, ktorá zmapuje učebňu a umiestni do nej 3D objekty. Tie potom môžu študenti preskúmavať, čo uľahčuje pochopenie predmetov, ako je biológia, geografia a astronómia.

Cena a dostupnosť

Nový Acer Chromebook Tab 10 (D651N) bude pre zákazníkov zo vzdelávacieho a komerčného sektora v oblasti EMEA k dispozícii v máji za cenu od 329 €.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk