Valve potichu stiahlo Steam Machines zo Steamu

Valve potichu stiahlo Steam Machines zo Steamu

 

Tak sa už konečne dočkáme toho Half-Life 3?

Svojho času to bol veľký sen, priniesť Steam na televízne obrazovky prostredníctvom Steam Machines ako priamu konkurenciu konzolám. Dnes je ten sen maximálne tak niečo, na čo chce Valve čím skôr zabudnúť. Povedzme si to úprimne, tento experiment jednému z najvýznamnejších hráčov na PC poli jednoducho nevyšiel.

Za ich neúspechom môžeme hľadať viacero dôvodov. Vysoké ceny, určitá neforemnosť nápadu, či paradoxne konkurenčné zariadenie Steam Link tiež od Valve. Navyše samotný koncept hrania PC hier na TV v konzolovom štýle je ako keby ste spojili vyprážaný rezeň a ryžu. Tak ako sa Steam Machines dajú hrať na TV, aj toto jedlo sa dá samozrejme zjesť, no pri oboch máte pocit, že tu nie je niečo celkom správne.

Z celého konceptu Steam Machines + Steam OS a Steam Controller nakoniec najlepšie dopadol ovládač, ktorý slávi vcelku úspech a rozhodne nie je žiadnym nepodarkom ako zvyšné periférie. Na Steame už teraz nenájdete o Steam Machines ani zmienku, narozdiel od ovládača či HTC Vive, ktoré tam stále sú.

Zdroj: PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk