Súčasný prezident Nintenda končí. Nahradí ho Šuntaro Furukava, hráč celým srdcom i dušou

Súčasný prezident Nintenda končí. Nahradí ho Šuntaro Furukava, hráč celým srdcom i dušou

Nová krv prichádza práve včas.

Z Japonska k nám dnes doľahli správy, že sa súčasný prezident Nintenda Tacumi Kimišima čoskoro, konkrétne 28. júla, poberie do dôchodku. Tento postarší pán nasadol do prezidentského kresla narýchlo pred troma rokmi ako dočasná náhrada po nečakanom úmrtí vtedajšieho prezidenta Satoru Ivaty. V tom čase sa Nintendo nachádzalo v zložitej dobe, nakoľko predaje Wii U investorov výrazne zaostávali v očakávaniach a záchranné koleso v podobne súčasného hitu Nintendo Switch bolo ešte len prototypom zabaleným do plienok. Kimiša sa ale s problémami popasoval dobre a spolu so Switchom smelo vykročil do novej kapitoly spoločnosti.

Jeho náhradníkom, respektíve riadnou náhradou za Satoru Ivata, sa stane Šuntaro Furukava, biznisman a hráč. Tento 46 muž pozná Nintendo veľmi dobre, nakoľko už od roku 1994 pracoval v spoločnosti ako výkonný úradník a v súčasnosti sa nachádza na pozícii generálneho riaditeľa oddelenia podnikového plánovania. Nintendu sa momentálne darí, Switch predal už vyše 18 miliónov kusov a na konzolu vychádza jedna pecka za druhou. Táto nová krv by mohla byť akýmsi impulzom, aby Nintendo nezaspalo na vavrínocha a posunulo svoje smerovanie ešte o niečo ďalej.

Samotný Šuntaro Furukava sa nechal počuť, že ako mladík vyrastal na NES (v Japonsku Famicom). To mu môže pomôcť, aby v určitých veciach rozmýšľal ako hráč a nie ako podnikateľ, čo môže byť v určitých situáciách len plusom.

Šuntaro Furukava, nadchádzajúci prezident Nintenda

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk